علائم خطرناک بعد از عمل بینی

علائم خطرناک بعد از عمل بینی

به ما امتیاز دهید

علائم خطرناک بعد از عمل بینی

متأسفانه، علائم خطرناک بعد از عمل بینی یک واقعیت و خطره بعد از هر جراحی  ای است. اما این بدان معنا نیست که بیماران باید بی جهت نگران باشند. این به این دلیل است که شما و جراحتان می توانید کارهای زیادی را قبل و در حین جراحی انجام دهید تا از احتمال کاهش علائم خطرناک بعد از عمل بینی را درست کنید.

با انتخاب بیمار مناسب از جانب جراح شما و تحقیقات و انتخاب مناسب جراح توسط شما، عوارض جراحی بینی بسیار نادر است. هنگامی که انتخاب های مناسب انجام می شود، از بیشتر عوارض در اتاق عمل جلوگیری می شود.

عوارض به ندرت رخ می دهند و یک جراح متخصص می داند که چگونه علائم خطرناک بعد از عمل بینی را مدیریت کند. وقتی شما و جراحتان با دقت یکدیگر را انتخاب می کنید، می توانید بسیار مطمئن باشید که با تجربه جراح وارد عمل می شوید.

اگرچه جراحی بینی یکی از پیچیده‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است که توسط جراحان مجرب جراحی بینی انجام می‌شود، اما میزان علائم خطرناک بعد از عمل بینی آن بسیار کم است.

چه کسانی برای جراحی بینی مناسب نیستند؟

اطمینان از سلامت جسمی و روانی کافی برای یک نتیجه جراحی رضایت بخش، وظیفه پزشک و بیمار است. شما جراحي را نمي‌خواهيد كه فقط به خاطر اینکه شما انگيزه‌ براي انجام جراحي داشته باشيد، جراحي بيني شما را انجام دهد. جراح باید با شما صادق باشد و اگر نیاز نباشد شما را جراحی نکند.

اگر فرد مناسبی برای جراحی بینی نیستید، لزوماً به این معنی نیست که هرگز نمی توانید جراحی کنید. ممکن است یک مشکل موقت وجود داشته باشد که جراح شما بخواهد قبل از تایید جراحی آنرا حل کنید. با این حال، در برخی موارد، جراح شما ممکن است احساس کند که بر اساس قضاوت حرفه ای خود، جراحی باید رد شود.

در برخی موارد، حتی می‌توانید جراح دیگری را پیدا کنید که مایل به انجام عمل جراحی خطرناک باشد، اما میتواند علائم خطرناک بعد از عمل بینی را تشدید کند.

علائم خطرناک بعد از عمل بینی
علائم خطرناک بعد از عمل بینی

برخی از دلایلی که فرد مناسبی برای جراحی بینی نباشید:

سن شما: جراح شما ممکن است متوجه شود که شما از نظر احساسی برای جراحی آماده نیستید و ممکن است به شما پیشنهاد کند صبر کنید. در دوران نوجوانی، برخی از نوجوانان ممکن است اغلب نظر خود را تغییر دهند یا تحت تأثیر همسالان قرار گیرند.

با این حال، برخی از افراد از نظر عاطفی در سنین پایین‌تر به بلوغ می‌رسند، بنابراین هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد، به جز اینکه در برخی موارد، ساختار استخوانی شما ممکن است نیاز به رشد و بلوغ بیشتری داشته باشد.

سلامت شما: اگر یک بیماری مزمن پزشکی دارید، ممکن است فرد خوبی نباشید. مواردی مانند فشار خون بالا کنترل نشده، دیابت، چاقی و سیگار کشیدن شما را به عنوان کاندید جراحی بینی رد نمی کند – اما ممکن است شما را در معرض علائم خطرناک بعد از عمل بینی قرار دهد.

اهداف شما: اگر چیزی را می خواهید که از نظر جراحی امکان پذیر نیست، جراح شما وظیفه دارد اعلام کند که شما فرد مناسبی برای این جراحی نیستید. اگر آنچه شما می خواهید قابل دستیابی نباشد، هیچ جراح صادقی جلو نمی رود.

جراحی اخیر: اگر به عنوان مثال، برای اصلاح عمل بینی قبلی که در جای دیگری انجام داده اید، می خواهید جراحی بینی ترمیمی انجام دهید، جراح شما از شما می خواهد که ابتدا به مدت یک سال به بینی خود زمان دهید تا تورم آن به خوبی فروکش کند.

بارداری : هیچ قانون سخت و سریعی برای این وضعیت برای زنان وجود ندارد. اگر نسبتاً پس از بارداری احساس می کنید آماده انجام عمل بینی هستید، می توانید کاندیدای خوبی باشید. اما دوباره، اگر بدن هنوز در حال بهبودی از یک بیماری یا بارداری است، انجام جراحی بینی ممکن است توصیه درستی نباشد.

لیست علائم خطرناک بعد از عمل بینی

خطرات مرتبط با بیهوشی
خونریزی بیش از حد (هماتوم)
عفونت
بهبود ضعیف زخم
جای زخم بیش از حد
تغییرات احساس پوست (بی حسی یا درد).
سوراخ شدن سپتوم (سوراخ در “دیوار” تقسیم کننده که 2 حفره بینی را جدا می کند).
مشکلات تنفسی
ظاهر ضعیف بینی
تورم
تغییر رنگ پوست
امکان جراحی تجدید نظر

علائم خطرناک بعد از عمل بینی
علائم خطرناک بعد از عمل بینی

برای کاهش علائم خطرناک بعد از عمل بینی چه کنیم؟

شما در حال حاضر روی آن کار می کنید. با صرف زمان برای یافتن یک متخصص رینوپلاستی مجرب، خطرات جراحی بینی را به حداقل می رسانید. به این دلیل که یک جراح پلاستیک با تجربه و ماهر در اجتناب از عوارض و مدیریت هر گونه عارضه نادری که باید پیش بیاید نیز متخصص است.

یکی دیگر از مزایای انتخاب متخصص زیبایی بینی برای انجام جراحی این است که شما با اطمینان بیشتری وارد عمل می شوید. چشم انداز خوش بینانه برای جراحی موفقیت آمیز و بهبود سریع بسیار مهم است. وجود یک جراح متخصص در کنار شما، سطح استرس شما را کاهش می دهد – همراه با کاهش خطر.

 

چک لیست کاهش علائم خطرناک بعد از عمل بینی

در مورد این جراحی و جراح خود تحقیق کنید: شامل ملاقات با یک جراح بینی متخصص برای دریافت اطلاعات در مورد شما است.

اطمینان حاصل کنید که مرکز جراحی معتبر است: بازرسی های منظم برای حفظ گواهینامه لازم است، که به اطمینان از ایمنی شما کمک می کند.

در مورد تجربه آنها بپرسید: بپرسید جراح شما امسال چند عمل جراحی بینی انجام داده و چند سال در این زمینه بوده است.

یک جراح با تجربه گوش و حلق و بینی را انتخاب کنید که دانش عمیقی از ساختار صورت و بینی به همراه دارد.

به عکس های قبل و بعد از نمونه کار های جراح نگاه کنید و با جراح خود صحبت کنید.

در مورد میزان عوارض جراح خود بپرسید. هر جراح با تجربه ای باید در گذشته با عوارض برخورد کرده باشد.

همه علائم خطرناک بعد از عمل بینی را بدانید. جراح شما احتمالاً این را بدون نیاز به پرسیدن توضیح می دهد.

در مورد تمام هزینه های عمل بپرسید.


بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران


قبل و بعداز جراحی

مطمئن شوید که تمام دستورالعمل های آماده سازی داده شده قبل از جراحی را اجرا کنید. جراح شما ممکن است از شما بخواهد که مثلاً چند هفته یا چند روز قبل از عمل، مصرف برخی داروها یا مکمل ها را شروع یا متوقف کنید.

تمام دستورالعمل های مربوط به بهبود، مراقبت از زخم، سطح فعالیت و بهبود را به دقت دنبال کنید. با جراح خود با هر گونه نگرانی و در هر زمان تماس بگیرید. اگر به کمک یا اطلاعات نیاز دارید، جراح شما  باید در طول دوره بهبودی شما به صورت 24 ساعته در دسترس باشد.

حتی پس از اینکه احساس کردید به طور کامل بهبود یافته اید، در تمام قرارهای بعدی شرکت کنید.

به یاد داشته باشید، مانند هر جراحی دیگری ممکن است عوارض جراحی بینی رخ دهد. مطمئن شوید که حقایق مربوط به خطرات مربوط به پرونده خود را دریافت کنید. قبل از انجام عمل جراحی خطرات آن را درک کنید و جراحی را انتخاب کنید که می داند چگونه با عوارض نادر مقابله کند.

بیشتر بدانید: عمل بلفاروپلاستی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button