عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی + هزینه ها

5/5 - (1 امتیاز)

عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی یکی از جراحی های زیبایی جدید و به روز در دنیاست که تاثیر بسزایی نیز در زیبیی افراد دارد. عمل بلفاروپلاستی که به عمل افتادگی پلک نیز معروف است یکی از کم هزینه ترین جراحی های زیبایی برای رسیدن به صورتی زیبا می باشد.

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که پوست اضافی پلک ها را از بین می برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلات حمایت کننده آنها ضعیف می شوند. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می تواند در بالا و زیر پلک شما جمع شود. این می تواند باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه های زیر چشم شود.

علاوه بر افزایش سن، افتادگی شدید پوست اطراف چشم می تواند دید جانبی (دید محیطی) به ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان بینایی را کاهش دهد. عمل بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از شر آن خلاص کند. این جراحی همچنین می تواند چشم ها را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

با نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی و فواید و خطرات این عمل آشنا شوید.

چرا این عمل ابداع شده است؟

عمل بلفاروپلاستی ممکن است گزینه ای برای موارد زیر باشد:

گشادی یا افتادگی پلک بالایی
پوست اضافی پلک های بالایی که تا حدی دید محیطی را مسدود می کند
پوست اضافی در پلک پایین
کیسه های زیر چشم
بلفاروپلاستی را می توان همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا جزاحی بینی انجام داد.

اگر افتادگی پلک های شما به حدی باید که دچار آسیب پزشکی شوید یا اینکه میدان دید شما را محدود کند بیمه ها باید هزینه ها را بر عهده بگیرند. اما اگر بدون این مشکلات این جراحی را انجام دهید چون در درسته بندی جراحی های انتخابی قرار می گیرد بیمه از پرداخت هزینه این جراحی شانه خالی می کند.

عمل بلفاروپلاستی
عمل بلفاروپلاستی

خطرات عمل بلفاروپلاستی

تمام جراحی ها دارای خطراتی هستند، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون. علاوه بر این موارد، خطرات نادر جراحی پلک عبارتند از:

عفونت و خونریزی
چشم های خشک و تحریک شده
مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک
ماندن جای زخم
آسیب به عضلات چشم
تغییر رنگ پوست
تاری دید موقت
نیاز به جراحی دوم

طرز عمل بلفاروپلاستی

قبل از برنامه ریزی برای بلفاروپلاستی، با یک جراح مناسب و ماهر مشاوره خواهید کرد. پزشکانی که با آنها ملاقات می کنید ممکن است یک جراح پلاستیک، یک متخصص چشم (چشم پزشک) یا یک جراح فک صورت باشند. دکتر حمیدرضا راستی با 8 سال سابقه در جراحی ای بینی و صورت یکی از بهترین جراح بلفاروپلاستی می باشند.

مشاوره قبل از عمل شما با دکتر راستی شامل:

سابقه پزشکی شما قبل از این جراحی توسط دکتر حمیدرضا راستی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین ممکن است در مورد شرایط چشمی گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت سؤال کند. دکتر همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و داروهای غیرقانونی سوال خواهد کرد.

بحث در مورد آنچه شما از جراحی می خواهید به ایجاد زمینه برای یک نتیجه خوب کمک می کند. پزشک شما با شما صحبت خواهد کرد که آیا این روش احتمالاً برای شما خوب عمل می کند یا خیر.
قبل از جراحی پلک، احتمالاً یک معاینه فیزیکی و موارد زیر انجام خواهید داد:

معاینه کامل چشم این ممکن است شامل آزمایش تولید اشک و اندازه گیری قسمت هایی از پلک ها باشد.

 

تست میدان دیداری این برای دیدن نقاط کور در گوشه چشم است (دید محیطی). این برای حمایت از ادعای بیمه مورد نیاز است.

عکاسی از پلک. عکس‌ها از زوایای مختلف به برنامه‌ریزی جراحی و مستندسازی اینکه آیا دلیل پزشکی برای آن وجود دارد یا خیر، که ممکن است ادعای بیمه را پشتیبانی کند، کمک می‌کند.

این جراحی به دو صورت انجام می شود. اگر بیمار بخواهد که این جراحی برای او تحت عمل بیهوشی انجام شود در صورتی که شرایط بیهوشی عمومی برای او مشکلی ایجاد نکند با نظر دکتر حمیدرضا راستی در کلینیک جراحی و تحت بیهوشی انجام می شود.

اما این جراحی را می توان با بی حسی نیز انجام داد و الزاما نیاز به بیهوش کردن بیمار برای انجام همچین جزاحی ای نیست.

و پزشک شما احتمالاً از شما می خواهد موارد زیر را انجام دهید:

مصرف وارفارین (Jantoven)، آسپرین، ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران)، ناپروکسن سدیم (Aleve)، ناپروکسن (Naprosyn) و سایر داروها یا مکمل های گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند را متوقف کنید.

از پزشک خود بپرسید که چه مدت قبل از جراحی باید مصرف این داروها را متوقف کنید. فقط داروهای تایید شده توسط جراح خود را مصرف کنید.

چند هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند توانایی بهبودی پس از جراحی را کاهش دهد.

اگر در حال انجام عمل جراحی سرپایی هستید، ترتیبی دهید که شخصی شما را به سمت جراحی براند و برگردد. برنامه ریزی کنید که کسی برای اولین شب پس از بازگشت به خانه از عمل جراحی کنار شما بماند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی

هزینه عمل بلفاروپلاستی بسته به عواملی همچون نیاز داشتن یا نداشتن به بیهوشی و مکان انجام این عمل متفاوت است برای اطلاع از قیمت ها با شماره تماس ما در سایت تماس بگیرید.

عمل بلفاروپلاستی
عمل بلفاروپلاستی

قبل از عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. ممکن است داروهایی مانند تزریق به پلک‌ها برای بی‌حس کردن پلک‌ها و داروهایی از طریق IV برای کمک به آرامش شما تجویز شود.

در طول عمل بلفاروپلاستی

برای پلک های فوقانی، جراح در امتداد چین پلک برش می دهد. جراح مقداری پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را برمی دارد. سپس جراح برش را می بندد.

در پلک پایینی، جراح برشی را درست زیر مژه ها در چین طبیعی چشم شما یا داخل پلک پایین ایجاد می کند. جراح چربی اضافی، ماهیچه ها و پوست افتاده را برمی دارد یا دوباره توزیع می کند. سپس جراح برش را می بندد.

اگر پلک بالایی شما نزدیک مردمک شما افتاده باشد، جراح ممکن است بلفاروپلاستی را همراه با روشی به نام پتوز (TOE-sis) انجام دهد. پتوز برای بلند کردن پلک و همچنین برداشتن پوست اضافی پلک طراحی شده است.

بعد از عمل بلفاروپلاستی

پس از جراحی، شما مدتی را در اتاق ریکاوری می گذرانید که کارکنان آن شما را از نظر عوارض تحت نظر دارند. می توانید بعد از آن روز برای بهبودی در خانه ترک کنید.

پس از جراحی ممکن است به طور موقت:

تاری دید ناشی از پماد روان کننده ای که روی چشم های شما زده می شود
اشک چشم
حساسیت به نور
دوبینی
پلک های پف کرده و بی حس
تورم و کبودی شبیه به سیاهی چشم
درد یا ناراحتی


بیشتر بدانید: مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی


امور زیر را برای کمک به بهبودی پس از جراحی انجام دهید مگر اینکه جراح دستورالعمل های متفاوتی به شما بدهد:

شب بعد از جراحی هر ساعت به مدت 10 دقیقه از کمپرس یخ روی چشم خود استفاده کنید. روز بعد، 4 تا 5 بار در طول روز از کمپرس یخ روی چشمان خود استفاده کنید.

از قطره ها یا پمادهای تجویز شده چشمی استفاده کنید.

چند روز در حالی که سر خود را بالاتر از سینه خود قرار داده اید بخوابید.

برای کاهش تورم از کمپرس خنک استفاده کنید.

از عینک آفتابی تیره استفاده کنید تا از پوست پلک خود در برابر آفتاب و باد محافظت کنید.

در صورت نیاز، از استامینوفن (تیلنول، سایرین) برای کنترل درد استفاده کنید.

اینکار ها را انجام ندهید:

به مدت یک هفته هر کاری سنگین انجام دهید – از بلند کردن اجسام سنگین، شنا، دویدن یا ایروبیک خودداری کنید.

دود(دود آتش سیگار و قلیان پرهیز کنید)

چشمان خود را نمالید.

برای حدود دو هفته از لنزهای تماسی استفاده کنید.

آسپرین، ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، دیگران)، ناپروکسن سدیم (Aleve، دیگران)، ناپروکسن (Naprosyn) و سایر داروها یا مکمل های گیاهی که می توانند خونریزی را افزایش دهند مصرف نکنید.

طبق دستور، به مطب پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز بخیه ها را بردارید.

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

تنگی نفس

درد قفسه سینه

ضربان قلب غیر معمول

چشم درد شدید جدید

خون ریزی

مشکلات بینایی

نتایج عمل بلفاروپلاستی

بسیاری از افرادی که بلفاروپلاستی انجام می دهند، می گویند که احساس اعتماد به نفس بیشتری دارند و احساس می کنند جوان تر و آرام تر به نظر می رسند. برای برخی افراد، نتایج جراحی ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. برای برخی دیگر، افتادگی پلک می تواند باز مقداری ایجاد شود.

کبودی و تورم به طور کلی در حدود 10 تا 14 روز به آرامی کاهش می یابد. اسکارهای ناشی از بریدگی های جراحی ممکن است ماه ها طول بکشد تا محو شوند. مراقب باشید که از پوست ظریف پلک خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.


بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button