مدل بینی فرانسوی

مدل بینی فرانسوی

5/5 - (1 امتیاز)

مدل بینی فرانسوی

احتمالا تا به حال کلمه مدل بینی فرانسوی  رو شنیده باشید. وبسیاری افراد این سوال براشون پیش اومده که خب این مدل بینی فرانسوی چه مدلی هست؟ مدل بینی فرانسوی چه تفاوت هایی با بقیه سبک های بینی دارد؟

امروز میخواهیم به این سوال و چند سوال رایج دیگه راجع به این موضوع صحبت کنیم.

مدل بینی فرانسوی

در همین ابتدا باید بگوییم که مدل خاصی به اسم مدل بینی فرانسوی وجود ندارد. به صورت کلی جراحی بینی به سه دسته طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی تقسیم بندی می شود. اما سبک بینی که به مدل بینی فرانسوی معروف شده است در اصل همان بینی طبیعی میباشد. زیرا خانم های فرانسوی به علت داشتن بینی های صاف و نداشتن افتادگی بینی دارای یک بینی صاف بدون قوز و افتادگی هستند به مدل بینی فرانسوی معروف شده است.

شما میتوانید در عکس بالا نمونه یک مدل بینی فرانسوی بدون عمل جراحی را ببینید.

جراحی بینی فرانسوی

جراحی زیبایی بینی که توسط جراح گوش و حلق و بینی دکتر حمیدرضا راستی انجام می شود، این یک عمل ساده است که نتایجی طبیعی به همراه دارد. متخصص رینوپلاستی روی استخوان، غضروف و گاهی اوقات بافت نرم بینی کار خواهد کرد.

جراحی بینی مدل بینی فرانسوی  به شرایط بیمار از روش های مختلفی تشکیل می شود. این جراحی می تواند  اگر بیمار در شرایط جسمانی خوبی باشد در کلینیک تخصصی جراحی و اگر وضعیت جسمانی نامساعدی همچون بیماری دیابت داشته باشند می تواند در بیمارستان انجام شود.


بیشتر بدانید: بینی نیمه فانتزی


1- جراحی بینی از چه مراحلی تشکیل شده است؟

رینوپلاستی یا جراحی برای تغییر شکل بینی، یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک است. رینوپلاستی می تواند اندازه بینی شما را کاهش یا افزایش دهد، شکل نوک یا پل را تغییر دهد، سوراخ های بینی را باریک کند یا زاویه بین بینی و لب بالایی شما را تغییر دهد.

این جراحی معمولاً در بزرگسالان جوان 16 تا 30 ساله انجام می شود اما می تواند در مراحل بعدی زندگی نیز انجام شود. برخی از افراد بخش زیادی از زندگی خود را با بینی ای می گذرانند که دوست ندارند و تغییر آن باعث ایجاد حس بهتر  در هر سنی می شود. رینوپلاستی موفق با نتایج ظاهری طبیعی می تواند هارمونی را برای چهره به ارمغان بیاورد که انگار بینی از ابتدا همین شکل بوده است.

2- عمل زیبایی بینی چقدر طول می کشد؟

جراحی بینی  می تواند از یک تا دو ساعت و نیم طول بکشد. اگر بیمار دارای مشکلاتی مانند پولیپ و یا انحراف بینی داشته باشد این جراحی  میتواند تا 4 ساعت به طول بیانجامد.

3 – مدت تحت نظر بودن در کلینیک چقدر است؟

جراحی سرپایی است عمدتا چند ساعت پس از جراحی به خانه می روید یا ممکن است یک شب تحت نظر بودن لازم باشد.

4- چه نوع آرامبخشی برای جراحی بینی استفاده می شود؟

معمولاً از بیهوشی عمومی استفاده می شود اما در برخی موارد ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود.

مدل بینی فرانسوی
مدل بینی فرانسوی
5- آیا جراحی بینی دردناک است؟

رینوپلاستی درد خفیفی دارد. در اکثر موارد مسکن های ساده کافی است. این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود بنابراین در طول جراحی چیزی احساس نخواهید کرد.

6- آیا جای زخم در جراحی بینی باقی میماند؟

از آنجایی که بیشتر کارهایی که انجام می شود در داخل بینی قرار دارد، جای زخم ها در دید نیستند. در صورت لزوم یک اسکار کوچک  ممکن است در زیر بینی قرار گیرد. دکتر حمیدرضا راستی در مورد مکان های احتمالی هر گونه جای زخم باقی بماند را در جلسه مشاوره توضیح می دهد.


بیشتر بدانید: بینی نیمه فانتزی


7- خطرات جراحی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی که توسط یک جراح گوش و حلق و بینی خبره واجد شرایط و در یک کلینیک معتبر جراحی پلاستیک انجام شود، معمولا  یک عمل ایمن در نظر گرفته می شود. مانند تمام جراحی ها، عوارض ممکن است دیده شود اما نادر است.

خطرات کوچکی مانند پاسخ نا مناسب به ماده بیهوشی و یا باقی ماندن انحراف در بینی ایی که انحراف دارند ممکن است دیده شود اما درصد این مدل از عوارض بسیار کم و ناچیز است و دیده نمی شود. یا گاها مشکلات تنفسی دیده می شود که خوشبختانه در جراحی های دکتر حمیدرضا راستی به علت تخصص گوش و حلق و بینی این مورد دیده نمی شود.

8 – جراحی نوک بینی چیست؟

این جراحی است که در آن جراح پلاستیک فقط روی نوک بینی، سوراخ‌های بینی، غضروف‌های آلار و کلوملا کار می‌کند. از آنجایی که این یک جراحی ظریف است، جراح زیبایی باید در جراحی بینی بسیار با تجربه باشد. دکتر حمیدرضا راستی جراحی بینی نوک بینی را انجام می دهد.

9- آیا اصلاح بینی بدون جراحی امکان پذیر است؟

جراحی بینی بدون جراحی امکان پذیر است. این پروسه شامل تزریق اسید هیالورونیک برای اصلاح عیوب جزئی است یا به عبارتی به فیلر بینی نیز معروف است. برای اینکه بتوانید تزریق را برای این نوع جراحی بینی طبی انجام دهید، داشتن تجربه بسیار در جراحی بینی بسیار مهم است.

اما متاسفانه دکتر حمیدرضا راستی این موارد را به دلیل احتمالات عوارض انجام نمی دهند و همچنین نتایج در این روش موقتی بوده و حداکثر بعد از 5 ماه از بین می روند.

مدل بینی فرانسوی
مدل بینی فرانسوی

 


بیشتر بدانید: عمل انحراف بینی بدون زیبایی


10- هزینه جراحی بینی چقدر است؟

قیمت های مختلفی برای این جراحی بسته به درخواست های بیمار داشتن یا نداشتن انحراف بینی، داشتن یا نداشتن پولیپ، وجود دارد. نرخ جراحی بینی بسته محل جراحی که کلینیک باشد یا بیمارستانهای خصوصی (بیمارستان های دولتی جراحی های اختیاری و زیبایی را نمی پذیرند)، نحوه بیهوشی و هزینه های آن، هزینه های بالینی، مدت اقامت در کلینیک، صلاحیت جراح، هزینه های جراح و متخصص بیهوشی متفاوت است.

بر همین اساس شما باید برای اطلاع از قیمت و مشاوره با ما تماس بگیرید. توجه داشته باشید قیمت‌های بسیار بالا از یک سو لزوماً بهترین نتایج را تضمین نمی‌کنند و قیمت‌های مشکوک پایین از سوی دیگر باید احتیاط را برانگیزد.

این بسیار مهم است که همیشه صلاحیت ها و شایستگی های جراح خود، عناوین، رزومه، گواهینامه او توسط دانشگاه علوم پزشکی، توانایی او در جراحی بینی، مراقبت های بعد از عمل و پشتیبانی ای که بعد از جراحی به شما می دهند را مورد بررسی قرار دهید.

رینوپلاستی یک عمل زیبایی انتخابی است و به این ترتیب تحت پوشش تامین اجتماعی نیست. در برخی موارد نادر این روش ممکن است تا حدی کمی تحت پوشش بیمه های تکمیلی باشد. آن هم در مواردی است که بیمار بجز جراحی بینی نیاز به اصلاح انحراف بینی و راه تنفسی نیز داشته باشد.

 


بیشتر بدانید: هزینه عمل بینی پهت و گوشتی


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button