مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

به ما امتیاز دهید

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

اگر شما به تازگی جراحی بلفاروپلاستی انجام داده اید و نمی دانید مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی چیست و چه کارهایی باید بعد از جراحی انجام دهید این مقاله را تا انتها بخوانید.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

ابتدا باید بگوییم که مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی در ابتدا مراقبت هایی است که شما از پزشک خود می گیرید. بسته به وضعیت جسمی شما ممکن است پزشک دستورات متفاوتی به شما بدهد ولی به صورت کلی مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی به صورت زیر است.

در راه برگشت به خانه از عینک آفتابی تیره استفاده کنید. ممکن است به نور حساس باشید.

پماد استفاده شده در حین جراحی ممکن است دید شما را تار کند. این موقتی است و معمولا در عرض 24 ساعت از بین می رود.

حداقل تا 2 هفته پس از جراحی از لنزهای تماسی استفاده نکنید. ولی می توانید عینک بزنید.

تا زمانی که مصرف داروهای مسکن را متوقف نکرده اید و دیگر تاری دید ندارید، رانندگی نکنید. اطمینان حاصل کنید که می توانید با خیال راحت و راحت در یک ماشین را رانندگی کنید. این معمولاً 5 تا 10 روز پس از جراحی طول می کشد.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی
مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مهم است که در 3 تا 4 روز اول پس از جراحی استراحت و آرامش داشته باشید.

از فعالیت هایی مانند بلند کردن اجسام سنگین و ورزش خودداری کنید.

اگر حالت تهوع دارید (احساس می‌کنید در حال استفراغ هستید) یا علائم سرماخوردگی، به پزشک خود اطلاع دهید. برای شما مهم است که تا جایی که می توانید از عطسه، سرفه و استفراغ خودداری کنید.

اینها می توانند فشار خون شما را افزایش دهند و باعث خونریزی در محل های جراحی شما شوند.

به مدت 4 تا 6 هفته پس از جراحی از خم شدن در ناحیه کمر یا بلند کردن وسایل سنگین تر از 2.3 کیلوگرم خودداری کنید. قبل از بازگشت به فعالیت های معمول خود، مانند بلند کردن و ورزش، با جراح خود صحبت کنید.

به مدت 2 هفته یا طبق دستور جراح در حالی که سر خود را بر روی 2 تا 3 بالش بلند گذاشته اید استراحت کنید و بخوابید. این به جلوگیری از تورم در محل های جراحی شما کمک می کند.

پس از جراحی ممکن است چشمان شما متورم و کبود به نظر برسد. تورم پلک معمولا در اوایل صبح بدتر می شود و در طول روز با نشستن یا راه رفتن بهتر می شود.

همچنین ممکن است روی گونه ها و خط فک ورم ​​داشته باشید. این وضعیت 2 تا 3 هفته پس از جراحی شروع به بهبود می کند.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی
مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

کمپرس سرد و قطره چشم

قبل از جراحی، پرستار به شما و مراقبتان نحوه استفاده از کمپرس سرد و قطره های چشمی سالین استریل را نشان می دهد. همچنین تمامی موارد و امور لازم برای شست و شو چشم ها و مراقبت از نظافت جای بخیه ها به شما آموزش داده می شود.

برای استفاده از کمپرس سرد بعد از جراحی مراحل زیر را دنبال کنید:

قبل از استفاده از کمپرس سرد و قطره چشم حداقل 20 ثانیه دستان خود را بشویید.

با استفاده از محلول نمک استریل روی یک گاز گاز استریل، یک کمپرس سرد درست کنید. می توانید بطری نرمال سالین را در یخچال، فریزر یا روی یخ نگه دارید.

کمپرس سرد را هر 10 تا 15 دقیقه (10 تا 15 دقیقه و سپس 10 تا 15 دقیقه استراحت کنید) در 24 ساعت اول پس از جراحی روی پلک های خود قرار دهید. سعی کنید این کار را تا حد امکان در حالی که بیدار هستید انجام دهید. پس از 24 ساعت، کمپرس سرد چندان موثر نیست.

اگر دید شما تار است یا اگر پزشک برای شما پماد چشمی تجویز کرده است، از قطره چشم نمکی استریل استفاده کنید. قطره چشم را هر 4 ساعت یکبار به قسمت داخلی چشم خود بزنید. هنگام استفاده از قطره چشم، پلک های خود را دست نزنید.

دوش گرفتن و آرایش کردن

هر زمان بعد از جراحی می توانید از گردن به پایین دوش بگیرید. تا زمانی که جراح به شما بگوید که انجام این کار بی خطر است، کامل دوش نگیرید. این پروسه معمولاً 5 روز پس از جراحی است. می توانید به آرامی زیر چشمان خود را با دستمال مرطوب یا یک دستمال شستشوی نرم تمیز کنید.

می توانید از شامپوی خشک برای موهای خود استفاده کنید. هنگامی که می توانید دوش کامل بگیرید، می توانید پلک های خود را بشویید و موهای خود را با محصولات ملایم، مانند شامپو بچه، شامپو کنید.

به مدت 2 هفته پس از جراحی از کرم یا آرایش (مانند سایه چشم، خط چشم یا ریمل) روی محل های جراحی خود استفاده نکنید. می توانید از کرم و آرایش برای بقیه قسمت های صورت خود استفاده کنید.


بیشتر بدانید: عمل بلفاروپلاستی


پیگیری های مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

بخیه های شما در 2 نوبت مختلف بین 2 تا 7 روز پس از جراحی برداشته می شوند. نیروهای کلینیک و پزشک روز دقیق انجام این کار را با شما هماهنگ خواهند کرد.

اگر موارد زیر را دارید با پزشک خود تماس بگیرید:

تب بیشتر از 38 درجه سانتیگراد یا بالاتر

لرز در بدن

حالت تهوع

استفراغ

افزایش درد، تورم و قرمزی در محل های جراحی شما که رو به بدتر شدن می رود.

تنگی نفس ناگهانی یا مشکل در تنفس

هر گونه علائم غیر قابل توضیح یا غیر منتظره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button