هزینه عمل اتوپلاستی

هزینه عمل اتوپلاستی 1402

5/5 - (2 امتیاز)

هزینه عمل اتوپلاستی 1402

اتوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که نا فرمی گوش ها را درست می کند. در طی جراحی زیبایی گوش، جراح می تواند اندازه، موقعیت یا شکل گوش شما را تغییر دهد. امروز قصد داریم در رابطه با عمل اتو پلاستی و هزینه عمل اتوپلاستی صحبت کنبم.

برخی از افراد برای اصلاح یک فرمی نا میزان ساختاری، اتوپلاستی را انتخاب می کنند. برخی دیگر به این دلیل که گوش هایشان بیش از حد از سرشان بیرون زده است و آن را دوست ندارند، این جراحی را انتخاب می کنند.

اتوپلاستی چیست؟

عمده اوقات از اتوپلاستی به عنوان جراحی زیبایی گوش نیز گفته می شود. این جراحی روی قسمت قابل مشاهده گوش خارجی به نام لاله گوش انجام می شود.

گوش شامل چین های غضروفی است که توسط پوست پوشانده شده اند. قبل از تولد شروع به رشد می کند و در سال های بعد از تولد شما به رشد خود ادامه می دهد.

اگر لاله گوش شما به درستی رشد نمی کند، ممکن است برای اصلاح اندازه، موقعیت یا شکل گوش های خود، اتوپلاستی را انتخاب کنید.

انواع مختلفی از اتوپلاستی وجود دارد:

اتوپلاستی بزرگ کردن گوش: برخی از افراد ممکن است گوش های کوچک یا گوش هایی داشته باشند که به طور کامل رشد نکرده باشند. در این موارد ممکن است بخواهند برای افزایش سایز لاله گوش خود جراحی زیبایی گوش انجام دهند.

سنجاق گوش: این نوع اتوپلاستی شامل نزدیک‌تر کردن گوش‌ها به سر است. این کار روی افرادی انجام می شود که گوش هایشان به طور برجسته از دو طرف سرشان بیرون می آید.

کوچک کردن گوش: ماکروتیا عارضه ای است  که گوش های شما بزرگتر از حد معمول باشد. افراد مبتلا به ماکروشیا ممکن است برای کاهش سایز گوش خود جراحی زیبایی گوش انجام دهند.

اگر به دنبال جراحی زیبایی گوش هستید و میخواهید اطلاعاتی در مورد هزینه عمل اتوپلاستی دریافت کنید با شماره های ما تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل توسط مشاوره های ما به شما صورت بگیرد.

هزینه عمل اتوپلاستی


بیشتر بدانید: عمل اتوپلاستی گوش


عمل اتوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

اتوپلاستی معمولا برای گوش هایی استفاده می شود که:

از سر بیرون بزند(دارای گوش های آینه ای باشند)
بزرگتر یا کوچکتر از حد معمول هستند
به دلیل آسیب، ضربه یا یک مشکل ساختاری از بدو تولد شکل غیر طبیعی داشته باشند
علاوه بر این، برخی از افراد ممکن است قبلاً جراحی زیبایی گوش انجام داده باشند و از نتایج راضی نباشند. به همین دلیل، آنها ممکن است جراحی اتوپلاستی ترمیمی انجام دهند.

شرایط لازم برای اتوپلاستی عبارتند از:

حداقل سن باید 5 سال به بالا باشد. اگر قصد این جراحی را روی کودکان دارید باید صبر کنید تا فرم گوش به شکل کامل خود را نشان دهد.

دارای سلامت جسمانی خوبی باشد. داشتن یک بیماری زمینه ای می تواند خطر عوارض را افزایش دهد یا بر بهبودی تأثیر بگذارد.

از دو هفته قبل تا یک ماه بعد جراحی سیگار نکشید. سیگار کشیدن می تواند جریان خون را در ناحیه کاهش دهد و روند بهبودی را کند کند.

هزینه عمل اتوپلاستی
هزینه عمل اتوپلاستی

روند جراحی اتوپلاستی چگونه است؟

بیایید بررسی کنیم که دقیقاً چه روندی را قبل، در طول و بعد از عمل اتوپلاستی مشاهده می کنید.

قبل از عمل اتوپلاستی

مشاوره
همیشه یک جراح گوش و حلق و بینی دارای گواهی بورد را برای این جراحی انتخاب کنید. قبل از انجام عمل، باید با جراح خود مشورت کنید و مشاوره لازم را دریافت کنید. شما در جلسه مشاوره موارد زیر را با پزشک چک خواهید کرد:

بررسی تاریخچه پزشکی شما: برای پاسخ دادن به سوالاتی در مورد داروهایی که مصرف می کنید، جراحی های گذشته و هر گونه شرایط پزشکی فعلی یا قبلی آماده باشید.

معاینه: جراح شما شکل، اندازه و محل قرارگیری گوش های شما را ارزیابی می کند.  و در مورد روند جراحی تصمیم گیری می کند. و با شما در رابطه با میزان تغییرات بعد از جراحی صحبت می کند. این جلسه  شامل صحبت در مورد روش جراحی، خطرات مرتبط و هزینه های جراحی است.

سوالات. اگر چیزی مبهم است یا احساس می کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، از پرسیدن سؤال نترسید. اما در رابطه با میزان تغییرات به حرف پزشک خود اعتماد کنید.

هزینه عمل اتوپلاستی


بیشتر بدانید: مراقبت های بعد از جراحی گوش


روند جراحی اتوپلاستی

اتوپلاستی معمولاً یک عمل سرپایی است. بسته به مشخصات و پیچیدگی روش جراحی، ممکن است بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد.

برای جلوگیری از حرکت سر و صورت در طول جراحی  از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

تکنیک جراحی خاصی که مورد استفاده قرار می گیرد به نوع اتوپلاستی شما بستگی دارد و انتخاب جراح شما. اما به طور کلی، روند اتوپلاستی به شکل زیر است :

ایجاد یک برش، یا در پشت گوش یا داخل چین های گوش.
اصلاح بافت گوش، که می تواند شامل برداشتن غضروف یا پوست،  شکل دادن به غضروف با بخیه های دائمی، یا پیوند غضروف به گوش باشد.
بستن برش ها با بخیه.

اگر به دنبال جراحی زیبایی گوش هستید و میخواهید اطلاعاتی در مورد هزینه عمل اتوپلاستی دریافت کنید با شماره های ما تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل توسط مشاوره های ما به شما صورت بگیرد.

هزینه عمل اتوپلاستی
هزینه عمل اتوپلاستی

بهبودی بعد از اتوپلاستی

پس از عمل، یک پانسمان روی گوش های شما قرار داده می شود. حتما پانسمان خود را تمیز و خشک نگه دارید. علاوه بر این، سعی کنید در حین بهبودی موارد زیر را انجام دهید:

از لمس کردن یا خراشیدن گوش خودداری کنید.

موقعیتی را برای خواب انتخاب کنید که روی گوش خود قرار نگیرید. یا بع عبارتی به پهلو ها نخوابیده و رو به بالا بخوابید.

لباس هایی بپوشید که مجبور نیستید روی سر خود بکشید، مانند پیراهن های دکمه دار.

در برخی موارد، ممکن است نیاز به کشیدن بخیه نیز داشته باشید. در صورت لزوم، پزشک به شما اطلاع خواهد داد. برخی از انواع بخیه ها خود به خود حل می شوند.

عوارض پس از جراحی

عوارض جانبی رایج در طول دوره بهبودی عبارتند از:

گوش ها احساس درد، حساس شدن یا خارش دارند
سرخی
تورم
کبودی
بی حسی یا سوزن سوزن شدن

پانسمان شما حدود یک هفته در جای خود باقی می ماند. پس از برداشتن آن، باید به مدت 4 تا 6 هفته دیگر از یک هدبند الاستیک استفاده کنید. شما می توانید این هدبند را در شب بپوشید. پزشک به شما اطلاع می دهد که چه زمانی می توانید به فعالیت های مختلف بازگردید.

از چه خطراتی باید آگاه بود؟

مانند سایر روش های جراحی، اتوپلاستی دارای برخی خطرات است. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

واکنش بد به بیهوشی
خون ریزی
عفونت
گوش هایی که متقارن نیستند یا خطوط غیرطبیعی دارند
جای زخم در یا اطراف محل برش
تغییرات در احساس پوست که معمولاً موقتی هستند

آیا اتوپلاستی تحت پوشش بیمه است؟

جراحی اتوپلاستی معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد زیرا اغلب به عنوان زیبایی در نظر گرفته می شود. یعنی ممکن است مجبور شوید هزینه ها را از جیب خود بپردازید. برخی از جراحان ممکن است یک طرح پرداخت برای کمک به هزینه ها ارائه دهند. اما به این علت که زیر مجموعه جراحی های اختیاری و زیبایی قرار می گیرد شامل بیمه نمی شود.

ممکن است برخی بیمه های تکمیلی درصدی را پرداخت کنند اما عمدتا بیمه ها زیر بار هزینه های جراحی های زیبایی نمی روند.  حتماً قبل از عمل با شرکت بیمه خود در مورد پوشش خود صحبت کنید.

خلاصه مطالب

اتوپلاستی یک جراحی زیبایی برای گوش است. برای تنظیم اندازه، شکل یا موقعیت گوش شما استفاده می شود.

افراد به دلایل زیادی جراحی زیبایی را انجام می دهند. که می تواند شامل داشتن گوش هایی باشد که بیرون زده، بزرگتر یا کوچکتر از حد معمول هستند یا شکل غیر طبیعی دارند.

چند نوع مختلف از اتوپلاستی وجود دارد. نوع مورد استفاده و تکنیک به نیاز شما و انتخاب جراح شما بستگی دارد. بهبودی اولیه معمولا 4 هفته طول می کشد.

اگر به دنبال جراحی زیبایی گوش هستید و میخواهید اطلاعاتی در مورد هزینه عمل اتوپلاستی دریافت کنید با شماره های ما تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل توسط مشاوره های ما به شما صورت بگیرد.

 


بیشتر بدانید: مراقبت های بعد ار اتوپلاستی گوش


هزینه عمل اتوپلاستی 1402

طبق آخرین آمار، میانگین هزینه جراحی زیبایی گوش عددی ما بین 15میلیون تا 23 میلیون تومان است. ا دستمزد جراح برای جراحی زیبایی گوش بر اساس تجربه او، نوع روش مورد استفاده و موقعیت جغرافیایی مطب تغییر خواهد کرد بر این اساس قیمت های بسیار پایین یا بسیار بالا میتواند جای شک و شبهه بگذارد.

هزینه عمل اتوپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
حق الزحمه جراح
هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی
هزینه های بیهوشی
نسخه های دارویی
لباس های بعد از جراحی
آزمایش های پزشکی

آیا جراحی زیبایی گوش تحت پوشش بیمه سلامت است؟

اکثر طرح های بیمه درمانی، جراحی انتخابی، عوارض مرتبط یا جراحی دیگری را برای اصلاح ظاهر گوش شما پوشش نمی دهند.

برخی از روش ها ممکن است تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرند، به ویژه زمانی که برای تسکین علائم پزشکی یا بازگرداندن عملکرد شنوایی انجام می شود. اغلب برای بازپرداخت یا پوشش نیاز به پیش گواهی است. قبل از هر عمل جراحی حتما با شرکت بیمه خود مشورت کنید.

اگر به دنبال جراحی زیبایی گوش هستید و میخواهید اطلاعاتی در مورد هزینه عمل اتوپلاستی دریافت کنید با شماره های ما تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل توسط مشاوره های ما به شما صورت بگیرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *