عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

5/5 - (1 امتیاز)

عمل بینی استخوانی

امروز قصد داریم در این مقاله راجع به بینی های استخوانی ریزتر و دقیق تر صحبت کنیم. و بدانیم دقیقا به چه بینی هایی بینی استخوانی می گویند. پروسه عمل بینی استخوانی به چه صورت است؟ قبل و بعد از عمل بینی استخوانی باید چه کارهایی انجام داد؟ چگونه بدانییم بینیمان گوشتی است یا استخوانی؟ درصد تغییرات در این نوع بینی ها به چه اندازه است؟ و درصد شکست در تغییرات در این بینی ها به چه صورت می باشد؟

ساختار و شکل بینی استخوان را می توان با یک دقت ریز از سایر تایپ های بینی تشخیص  داد. بینی های استخوانی بر خلاف بینی های گوشتی پوست نازک تری دارند و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بینی های گوشتی دارند. بنابراین دست جراح برای فرم دادن به بینی بازتر است و نتیجه ی قابل مشاهده برای بینی های استخوانی بهتر خواهد بود. و اگر شما از یک جراح خوب برای این جراحی کمک بگیرید به راحتی می توانید به بینی فوق العاده دست یابید.

از جمله دیگر مدل های بیینی های استخوانی میتوان به بینی های انحراف دار و بینی های آکیلین اشاره کرد. به طور معمول این سبک از بینی ها دارای برآمدگی زیادی بر روی بینی خود هستند. نوع پوست و انعطاف پذیری این بینی هانقش بسزایی در جراحی دارد. بسته به نوع بینی، می توان غضروف را اضافه کرد یا مقداری از غضروف را برداشت.

 

عمل بینی استخوانی
عمل بینی استخوانی

بهترین جراح بینی در تهران

عمل طبیعی در عمل بینی استخوانی

یکی از مهم ترین عوامل در عمل بینی استخوانی ایجاد هارمونی و تعادل بین بینی، صورت و سایر قسمت های صورت پس از جراحی بینی است. معمولاً افرادی که بین بینی و صورت خود تعادل دارند، بعد از جراحی بینی  حس خوبی نسبت به ظاهر بینی خود دارند.

اما شما باید در کنار اینکه بدانید از بینی خود چه میخواهید باید به توصیه های پزشک خود نیز گوش دهید . هنگامی که شما برای مشاوره نزد دکتر حمیدرضا راستی که یکی از بهترین جراح بینی در تهران هستند ایشان با توجه به تجربه جراحی های بسیاری که داشته اند پیشنهاداتی را که با صورت شما مناسب است را نیز ارائه می دهند تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

دستیابی به ظاهر طبیعی بعد از عمل بینی استخوانی یک هنر در زمینه جراحی بینی است. اینکه یک جراح بخواهد بینی شما را به گونه ای عمل کند که کاملا صاف و مشخص باشد که شما جراحی بینی انجام داده اید راحت است. امام سبکی از جراحی که در عین زیبا بودن بینی مشخصاتی از جراحی بینی در صورت فرد نمایان نباشد یک هنر است.

99جراحی بینی عروسکی

از ویژگی های برخی از  بینی های استخوانی می توان به بالا بودن نوک بینی، وجود قوس بر روی بینی و اندازه کوچک آنها اشاره کرد. بینی های استخوانی کاندیدای خوبی برای جراحی بینی عروسکی هستند، که زیر مجموعه ای از عمل بینی استخوانی زیرا ویژگی های منحصر به فرد آنها به جراح اجازه می دهد تا تغییرات زیادی در بینی آن ها ایجاد کند. بنابراین می‌توان گفت افرادی که بینی‌شان در دسته بینی‌های استخوانی قرار می‌گیرد، بر خلاف آن‌هایی که بینی‌هایشان گوشتی است، از جراحی بینی فانتزی نتیجه مطلوبی کسب می‌کنند. البته در مورد این مطالب باز هم باید با پزشک مشورت شود تا جریان هوای داخل بینی توسط دکتر بررسی و بهترین پیشنهاد به شما داده شود.

لازم به ذکر است که بارزترین تفاوت بین بینی فانتزی و طبیعی در فاصله نوک بینی تا لب بالایی است. این فاصله در بینی های طبیعی بین 90 تا 95 درجه و در بینی های فانتزی بین 105 تا 115 درجه است.

ویژگی کشش پوست نیز یکی از مواردی است که در جراحی بینی باید مورد توجه قرار گیرد. در بینی های گوشتی استرس بسیار کمی به پوست وارد می شود و در نتیجه جراحی بینی های گوشتی تاثیر کمتری بر روی پوست بینی دارد. اما اگر بینی شما گوشتی است و تصمیم به جراحی بینی دارید بهتر است به دنبال یک جراح حرفه ای باشید.

عمل بینی استخوانی


بیشتر بدانید: انواع عمل بینی


 

چگونه می توان قوز بالای بینی را با عمل بینی از بین برد؟

رایج ترین روشی که برای این کار استفاده می شود، استئوتومی نام دارد. استئوتوم ابزاری برای برش استخوان است و معمولاً شبیه قلم است که در جراحی بینی مخصوصا در عمل بینی استخوانی کاربرد زیادی دارد. استئوتوم زیر پوست قرار می گیرد و به آرامی استخوان اضافی بیرون زده را از بین می برد و انحنای بینی را از روی نیمرخ اصلاح می کند. در مواردی که قوز بینی بسیار کم است، جراح می تواند بدون نیاز به استئوتومی از یک پرونده پزشکی برای برداشتن کل قوز پشتی استفاده کند.

استخوان پهن بینی

پل عریض بینی از نمای جلو یکی از بارزترین عیوب بینی است. این مشکل به دلیل پهن یا ضخیم بودن استخوان بینی ایجاد می شود. این عرض نامطلوب نیز معمولاً با تکنیکی به نام استئوتومی اصلاح می شود. این روش شامل ایجاد شکستگی تحت کنترل استخوان بینی است که باعث می شود استخوان بینی به سمت داخل فشار داده شود و ظاهر بینی باریکتر شود.

استئوتومی چگونه انجام می شود؟

یک وسیله پزشکی به نام استئوتوم برای ایجاد برش های کنترل شده در استخوان بینی استفاده می شود و هدف از این برش ها ایجاد تحرک کافی برای حرکت استخوان ها و اصلاح بهتر توسط پزشک است.

استئوتومی برای باریک کردن استخوان بینی اغلب پس از برداشتن قوز بینی انجام می شود، حتی اگر پل بینی قبل از جراحی باز به نظر نرسد. این نشان می دهد که پهنای استخوان بینی ممکن است پس از برداشتن قوز بینی ظاهر شود و ممکن است قبلاً مشخص نباشد. همچنین به جراح اجازه می دهد تا عرض پل بینی صاف را اصلاح کند.


بیشتر بدانید: عمل بینی گوشتی


انحراف بینی

یکی از سخت ترین کارهایی که در جراحی بینی انجام می شود، صاف کردن بینی کج است. عوامل زیادی وجود دارد که این نوع جراحی را چالش برانگیز می کند.

اولین عامل این است که غضروف ها و استخوان های کج دارای سطح خاصی  هستند و اگرچه صاف می شوند، اما تمایل دارند بعد از جراحی به حالت قبل از عمل بازگردند.

عامل دوم این است که انحراف بینی (به ویژه در بینی های مادرزادی کج) ممکن است در ساختار نامتقارن صورت قرار گیرد. این بدان معناست که ممکن است پیدا کردن یک خط مستقیم که در آن بینی جدید قرار گیرد کمی دشوار باشد. به طور خلاصه بیمار باید بداند که بعد از جراحی بینی کجی بینی نمی تواند 100 قرینه کامل باشد. اما با توجه به انتخاب پزشک مناسب گاهی اوقات تا90 الی 95 درصد هم قابل اصلاح و تغییر است.

چگونه می توان انحراف بینی را با جراحی بینی صاف کرد؟

برای بسیاری از افراد، رینوپلاستی فراتر از بهبود ظاهر بینی و تقارن کلی صورت است. گاهی اوقات این جراحی با هدف اصلاح مسیر تنفسی و یا اصلاحات حاصل از شکستگی ها انجام می شود.بینی کج علاوه بر از بین بردن تقارن صورت، ممکن است باعث مشکلات تنفسی نیز شود. در چنین مواردی، سوال حیاتی این است که آیا جراحی بینی می تواند برای فرد مفید باشد؟

 

عمل بینی استخوانی
عمل بینی استخوانی

 

برای اصلاح انحراف بینی  به این موارد توجه کنید:

در صورتی که بیماران برای ترمیم مجرای تنفسی، اصلاح مشکلات تنفسی یا رفع انسداد مجرای بینی، رینوپلاستی انجام دهند، این جراحی سپتورینوپلاستی نیز نامیده می شود.
اگر بیمار بخواهد هر دو مشکل ذکر شده را اصلاح کند و مثلاً سایز بینی را کاهش دهد، این جراحی بسیار دشوارتر خواهد بود.
از این جراحی می توان برای اصلاح انحنای مادرزادی بینی و انحنای ناشی از آسیبی مانند شکستگی بینی استفاده کرد.
بینی کج ممکن است نتیجه رشد و تکامل نامتعادل در دوران کودکی و نوجوانی باشد. ضربه به بینی در این مراحل زندگی نیز می تواند باعث کج شدن بینی شود.

احتمال موفقیت در جراحی بینی کج

احتمال موفقیت در جراحی بینی بیشتر به مشکلات واقعی در بینی بستگی دارد. برخی از مطالعات نشان داده اند که برای مشکلاتی مانند انحراف بینی، 30 درصد احتمال برگشت وجود دارد. البته این می تواند بیشتر به تکنیک های مورد استفاده، سطح مهارت و سطح تجربه جراح شما نیز بستگی داشته باشد.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با دکتر حمیدرضا راستیدر این زمینه مشورت کنید. بیمار باید به وعده های بسیار زیاد مثل تغییر 100 درصدی بدبین باشد و سعی کند واقع گرایانه با پزشکی که نمونه کارهای مشابه موفق دارد مشورت کند.


بیشتر بدانید: قبل از عمل بینی چه بخوریم؟


کلیات عمل بینی استخوانی

رینوپلاستی هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی قابل انجام است. اما عموما برای اینکه احیانا مریض حین عمل سر خود را تکان ندهد با بی هوشی انجام می شود.

روش های مختلفی برای عمل بینی استخوانی وجود دارد که رایج ترین آنها بریدن استخوان های جانبی و فشار دادن آنها به داخل با جراحی بسته است. حداقل 1-3 هفته پس از جراحی بینی باید از اسپلینت بینی استفاده شود. کبودی و تورم بینی معمولا تا هفته اول ادامه دارد. دوره نقاهت بعد از جراحی بسته به جزئیات جراحی 2-1 هفته طول می کشد و شکل حدودی اصلی بینی بعد از حدود 3-4 ماه مشخص می شود.

هزینه جراحی بینی استخوانی

در بیشتر موارد اولین چیزی که به ذهن فردی که تصمیم به عمل بینی استخوانی دارد می رسد هزینه جراحی بینی است. حتما متوجه هزینه های متفاوت جراحی بینی شده اید. در این خصوص باید گفت که هزینه جراحی بینی بسته به پارامترهای مختلف متفاوت است که میتوانید در مقاله زیر راجب این موضوع بیشتر بدانید.

به همین دلیل شاهد تفاوت قیمت جراحی بینی در هر فردی هستیم. کسانی که می خواهند از هزینه جراحی بینی مطلع شوند باید به با شماره های ما تماس بگیرند.و برای مشاوره رایگان مراجعه کنند و پس از انجام معاینات مورد نیاز، هزینه نهایی جراحی بینی مشخص می شود. . جهت گرفتن وقت مشاوره و ویزیت رایگان از دکتر حمیدرضا راستی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.


بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی در تهران


جهت مشاهده نمونه کارهای دکتر حمیدرضا راستی میتوانید به گالری سایت و یا اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button