آزمایش های مربوط به عمل بینی

آزمایش های مربوط به عمل بینی

5/5 - (1 امتیاز)

آزمایش های مربوط به عمل بینی

یکی از سوالاتی که عمده زیباجویان عزیز میپرسند این است که آزمایش های مربوط به عمل بینی چیست؟ چه تست هایی باید بدهم؟ چه عکس برداری هایی معمولا لازم است. چه کار هایی قبل عمل بینی باید بکنیم؟ امروز قصد داریم که به طور کامل به همه این سسوالات پاسخ دهیم.

قبل از عمل بینی چه بکنیم؟

رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی در چه مواردی انجام می شود؟

انتظارات بیماران قبل از عمل بینی چگونه باید باشد؟

آیا عمل بینی یک عمل سخت است؟

قبل از عمل بینی چه باید کرد؟

آیا لیستی از محصولاتی که نباید قبل از عمل استفاده شوند وجود دارد؟

آیا آزمایش خون قبل از عمل انجام می شود؟

آیا می توانم در دوران قاعدگی عمل بینی انجام دهم؟

روز قبل از عمل چه باید کرد؟

تکنیک های رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یک عمل جراحی است که هم در زیبایی و هم سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. رینوپلاستی اغلب زمانی انجام می شود که شکل بینی از نظر زیبایی ظاهری خوشایند نباشد.

جراحی بینی در چه مواردی انجام می شود؟

عمل بینی به دلیل نارضایتی هایی مانند قوس بینی، بلندی بینی، پایین بودن نوک بینی، اندازه سوراخ های بینی یا عدم تقارن قابل انجام است.


بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی در تهران


انتظارات بیماران قبل از جراحی بینی چگونه باید باشد؟

قرار گرفتن بینی در وسط صورت امری اجتناب ناپذیر است و تغییراتی که باید انجام شود تأثیر مستقیمی بر ظاهر بیمار و در نتیجه بر زیبایی او خواهد گذاشت، چه مثبت و چه منفی. اول از همه، افرادی که این جراحی را انجام می دهند باید به خوبی بدانند که چه می خواهند و واقع بین باشند.

اکثر بیماران دارای عدم تقارن صورت و بینی هستند که در مشاوره قبل از عمل مشاهده شده و به آنها گفته می شود. این عدم تقارن ها در عکس های فتوگرافی ای که قبل از عمل گرفته می شود بیشتر مشهود است. این عدم تقارن ها ممکن است قبل از عمل توسط بیمار متوجه نشده باشد.

در ارزیابی اولیه بیمار، مشکلات و مشخص کردن انتظارات بیمار با جراح ضروری است. بررسی دقیق ساختار بینی و صورت مهمترین نکته جراحی است. درک ایده آل بینی بسته به ویژگی های صورت، درک زیبایی شناختی جراح و خلاقیت جراحی ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد.

ازمایش های مربوط ب عمل بینی
آزمایش های مربوط به عمل بینی

آیا جراحی بینی یک عمل سخت است؟

آناتومی و فیزیولوژی بینی بسیار پیچیده است، تکنیک های رینوپلاستی هر روز تغییر می کند و پیشرفت می کند، تکنیک های مختلفی مانند باز، نیمه باز و بسته در جراحی های بینی وجود دارد و نمی توان از یک تکنیک در هر بیمار استفاده کرد.

اولین شرط برای غلبه بر همه این مشکلات، هماهنگی بیمار و پزشک است. برای جراح بینی بسیار مهم است که پزشک خود و همچنین درک بیمار از درخواست خود را درک کند. به همین دلیل قبل از جراحی بینی باید حداقل یک مشاوره  انجام شود. در این مشاورهپزشک اصلاحاتی که بینی شما قادر به تحمل آن است را به شما می گوید و بهترین حالتیی که میتوان بینی شما را تغییر شکل داد به شما می گوید.

بیماری که جراحی بینی انجام می دهد نباید در این جراحی عجله کند. او باید همه مشکبلات با بینی خود را به پزشک خود توضیح دهد. در صورت وجود جراحی قبلی، انحنای بینی، سپتوپلاستی برای تنفس، جراحی های کونکا بینی و غیره پزشک را در جریان قرار دهد.

بیمارانی که قبلاً جراحی بینی انجام نداده‌اند، جراحی بینی اولیه هستند و بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، جراحی بینی ترمیمی هستند. در بیماران رینوپلاستی ترمیمی، گاهی اوقات ممکن است نیاز به پیوند غضروف از دنده یا گوش باشد.

آزمایش های مربوط به عمل بینی

قبل از عمل بینی چه باید کرد؟

بینی عضوی است که مویرگ های آن بسیار متراکم هستند. در نتیجه، داروهایی که عروق را منقبض می کنند، قبل از شروع جراحی بینی داده می شود. این اجازه می دهد تا این روش بدون خونریزی انجام شود. با این حال، خونریزی بعد از جراحی بینی یک مشکل قطعی نیست.

یک جراحی بسیار کنترل شده انجام می شود تا خونریزی نداشته باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که بیمار باید از آنها آگاه باشد. قبل از این جراحی نباید از داروهای رقیق کننده خون (به ویژه آسپرین) و مکمل های غذایی استفاده شود. از آسپرین، مسکن، داروهای هورمونی و داروهای آنفولانزا استفاده نکنید.

چه چیزهایی قبل از عملبینی نخوریم؟

1 ماه قبل از تاریخ جراحی از محصولات زیر استفاده نکنید:

روغن ماهی

بذر کتان

محصولات حاوی امگا 3

جینسینگ

سیر

زنجبیل یا ویتامین E.

سایر ویتامین ها (A، B، C، D) مشکلی ندارند. جدای از آن، دمنوش های گیاهی مخلوط، حبوبات، کلم بروکلی، شیر و غیره. غذاهای گازدار مانند نوشابه نباید زیاد مصرف شوند. برای پیشگیری و کاهش تورم باید از آب معدنی با سدیم بالا و مواد غذایی با نمک زیاد مانند ترشی دوری کرد. از سبزیجات و میوه های آبی، قرمز و بنفش خودداری کنید.

آزمایش های مربوط به عمل بینی

شما چند روز قبل از جراحی برای جراحی مراجعه می کنید. EKG، سی تی اسکن فک و صورت و آزمایش خون انجام می شود که می تواند اختلالات خونریزی را نیز نشان دهد. اگر قبلاً عمل جراحی انجام داده اید و خونریزی شما بیش از حد داشته اید، یا اگر هنگام بریدگی خونریزی شما بیش از حد طول بکشد، باید به پزشک خود در این مورد هشدار دهید.

 


بیشتر بدانید: عمل بینی استخوانی


آیا می توانم در دوران قاعدگی عمل بینی انجام دهم؟

خونریزی، تورم و کبودی در طول قاعدگی شایع تر است، زیرا خاصیت باریک شدن مویرگ های بینی به دلیل این دوره کاهش می یابد. علاوه بر این، زنان در این دوران حساسیت و استرس بیشتری دارند. پس پیشنهاد نمی شود اما ایرادی هم دیده نمی شود.

روز قبل از عمل چه باید کرد؟

یک روز قبل از جراحی دوش بگیرید و صورت خود را با صابون آنتی باکتریال بشویید. هنگام مراجعه به جراحی از آرایش و لاک ناخن استفاده نکنید. بیمارانی که استرس ندارند این فرآیند را خیلی راحت پشت سر می گذارند. ب

تکنیک های رینوپلاستی چیست؟

جراحی بینی با تکنیک بسته: در عمل بینی با تکنیک بسته، برش ها در داخل سوراخ های بینی قرار می گیرند. در جراحی هایی که با این تکنیک انجام می شود، میدان دید جراحی محدودتر است و جای زخم قابل مشاهده نیست. علاوه بر این، دوره نقاهت بسیار کوتاهتر از عمل بینی با تکنیک باز است.

جراحی بینی با تکنیک باز: زیبایی بینی با تکنیک باز با ایجاد یک برش کوچک زیر سوراخ های بینی انجام می شود. در نتیجه پزشک می تواند با دقت و تسلط بیشتری روی بینی شما اصلاحات را انجام دهد.

آزمایش های مربوط به عمل بینی
آزمایش های مربوط به عمل بینی

آزمایش های مربوط به عمل بینی

مهم است که اطمینان حاصل کنیم که بیماران ما به اندازه کافی سالم هستند تا تحت عمل جراحی قرار بگیرند، بنابراین از بیماران خود می خواهیم که آزمایش هموگلوبین را انجام دهند. این یک آزمایش خون ساده است که برای اندازه گیری میزان هموگلوبین در خون شما استفاده می شود – پروتئینی که اکسیژن را به اندام ها و بافت های بدن شما می رساند و دی اکسید کربن را به ریه های شما برمی گرداند.

سطوح پایین هموگلوبین ممکن است به معنای کم خونی باشد. اگر آزمایش شما نشان داد که تعداد گلبول های قرمز خون پایین است، قبل از جراحی از مکمل های آهن استفاده می کنید.

کم خونی در بین بیماران رینوپلاستی نسبتاً نادر است و به راحتی قابل درمان است – اما بهتر است آزمایش خون خود را به سرعت انجام دهید تا در صورت وجود مشکل، جراحی شما انجام نشود. اساساً – با کشف زودهنگام کم خونی، زمانی برای افزایش سطح آهن خود با مکمل ها قبل از جراحی وجود دارد.

چگونه نسخه آزمایش های مربوط به عمل بینی را دریافت کنم؟

هنگامی که جراحی شما مشخص کردید، پزشک و دستیار او برای شما یکسری از آزمایشات و عکسبرداری ها را می نویسند. اگر آزمایش هموگلوبین نشان داد که سطح هموگلوبین شما کمتر از حد طبیعی است، به این معنی است که تعداد گلبول های قرمز خون (کم خونی) پایین است. کم خونی می تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله کمبود ویتامین، خونریزی و بیماری های مزمن.

آزمایش های مربوط به عمل بینی


بیشتر بدانید: عمل سیتوپلاستی بینی 


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button