هزینه عمل بینی 1403

هزینه عمل بینی 1403

2.2/5 - (5 امتیاز)

هزینه عمل بینی 1403

راهنمای هزینه جراحی بینی: آنچه باید در سال 1403 بدانید
آیا به دنبال برنامه ریزی برای انجام عمل بینی به زودی هستید؟ ایا میخواهید از هزینه عمل بینی 1403 مطلع شوید؟  صرف نظر از اینکه چرا جراحی بینی انجام می دهید، مهم است که هزینه های مربوط به این عمل را درک کنید.

هزینه متوسط ​​جراحی بینی در ایران بسته به عواملی مانند مکان شما و پیچیدگی جراحی تقریباً میانگین مابین 35 میلیون تومان تا 90 میلیون تومان است. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد هزینه عمل بینی 1403 بدانید آورده شده است. (توجه داشته باشید مطب دکتر حمیدرضا راستی همچنان یکی از مناسبترین قیمت ها را داراست و هنوز افزایش وجه شامل قیمت ها نشده است.)

IMG 20240610 133203 529

رینوپلاستی یا جراحی بینی چیست؟

رینوپلاستی معمولاً به عنوان عمل بینی شناخته می شود و یک عمل جراحی پلاستیک است که شکل، اندازه و ظاهر کلی بینی شما را تغییر می دهد. روش دقیق بسته به شکل بینی و همچنین دلیل جراحی شما کمی متفاوت خواهد بود.

جراحی بینی همیشه با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. برش‌های کوچکی در داخل بینی یا مستقیماً بین سوراخ‌های بینی در امتداد کلوملای بینی  ایجاد می‌شوند، بنابراین پس از بهبودی از عمل جای برش ها و بخیه ها قابل مشاهده نخواهند بود.

در طول این عمل، جراح پوست و غضروف روی بینی و اطراف آن را تغییر می دهد. آنها همچنین ممکن است استخوان های بینی شما را تغییر دهند. علاوه بر این، جراح شما ممکن است مقادیر کمی از غضروف را از سایر قسمت های بدن شما بگیرد تا به ساختار بینی مورد نظر شما برسد (این مورد تنها درجراحی های بینی ترمیمی انجام می شود).

دلایل زیادی وجود دارد که چرا بیماران جراحی بینی را انتخاب می کنند. بسیاری از مردم فکر می کنند که این جراحی فقط با هدف زیبایی انجام می شود، اما می تواند به دلایل پزشکی نیز انجام شود. جراحی بینی عملکردی اغلب برای رفع انحراف تیغه بینی و بهبود تنفس شما انجام می شود.


بیشتر بدانید: فرق عمل بینی طبیعی و عروسکی


این جراحی عمدتا برای اصلاح آسیب‌های ناشی از ضربه‌های شدید(تروما)، اصلاح سوراخی تیغه بینی و رفع التهاب بینی مربوط به آلرژی‌های شدید ضروری است.

بسیاری از بیماران صرفاً برای اینکه با ظاهر خود احساس راحتی بیشتری داشته باشند، جراحی بینی را انتخاب می کنند. قبل از جراحی زیبایی بینی، با جراح خود مشورت خواهید کرد که یک برنامه درمانی مناسب شما برای کمک به شما برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان ایجاد می کند.

تغییرات مختلفی وجود دارد که جراح می تواند در ساختار بینی شما در طی یک جراحی بینی ایجاد کند. برای مثال، ممکن است برآمدگی روی پل بینی را بردارند، بینی کج را صاف کنند، شکل و اندازه سوراخ های بینی را تغییر دهند یا پل بینی را باریک کنند. البته تمامی این موارد تاثیری در هزینه عمل بینی 1403 ندارد و همگی با همان هزینه معمولی انجام می شود.

جراحی بینی ترمیمی یکی دیگر از روش های رایج جراحی بینی است. این زمانی اتفاق می افتد که بیمار قبلاً جراحی بینی انجام داده باشد و از نتایج ناراضی باشد. این روش ها بسیار پیچیده هستند و نیاز به یک رویکرد بسیار ظریف دارند.

656عوامل موثر بر هزینه عمل بینی 1403

هزینه رینوپلاستی بسته به شرایط شما بسیار متفاوت است. در اینجا برخی از عواملی است که بر کل مبلغ پرداختی شما تأثیر می گذارد.

بیمه

برخی از انواع جراحی بینی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند عمدتا جراحی هایی که با دلیل های پزشکی انجام می شود نه زیبایی تحت پوشش تعدادی از بیمه ها قرار میگیرد. اما جراحی های بینی. جراحی ترمیمی برای اصلاح یک آسیب یا مشکل جدی سلامتی احتمالا حداقل تا حدی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد، زیرا این عمل از نظر پزشکی ضروری است.

این بدان معناست که شما هزینه کمتری را از جیب خود پرداخت خواهید کرد. با این حال، جراحی زیبایی بینی معمولاً به هیچ وجه تحت پوشش بیمه نیست، به این معنی که شما باید هزینه جراح خود و اتاق عمل  را به طور کامل پرداخت کنید.

نوع جراحی

از آنجایی که بینی هر فردی متفاوت است، برخی از جراحی های بینی برای جراح چالش برانگیزتر از سایر جراحی ها است. جراحی هایی که پیچیده تر هستند در نهایت هزینه بیشتری دارند. این یکی از مهمترین فاکتور های هزینه عمل بینی 1403 است.

جراحی بینی ترمیمی، پیچیده ترین عمل جراحی پلاستیکی است که وجود دارد و بنابراین در مقایسه با اولین جراحی بینی  قیمت بالاتری دارد. اغلب پیوند غضروف برای برداشتن غضروف از گوش یا دنده برای بازسازی استحکام و شکل بینی مورد نیاز است.

یک روش پیچیده نه تنها به تخصص و توجه بیشتر به جزئیات نیاز دارد، بلکه انجام جراحی نیز به زمان بیشتری نیاز دارد. این به این معنی است که شما برای زمان جراح خود و زمان متخصص بیهوشی و همچنین هزینه های بیشتری برای عمل هزینه پرداخت خواهید کرد.

از طرف دیگر، سپتوپلاستی که سپتوم بین سوراخ های بینی شما را صاف می کند، مقرون به صرفه ترین نوع جراحی بینی است.

IMG 20240608 114438 876


بیشتر بدانید: سوالات متداول در مورد عمل بینی


بیهوشی

یکی دیگر از فاکتورهای کلیدی که در هزینه عمل بینی 1403  باید در نظر گرفت، نوع بیهوشی مورد استفاده در جراحی بینی و همچنین مدت زمانی است که بیمار تحت بیهوشی سپری می کند. روش هایی که از بیهوشی عمومی استفاده می کنند نسبت به روش هایی که از بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی خوراکی و داخل وریدی  استفاده می کنند، گران تر خواهند بود.

علاوه بر این، هزینه‌های بیهوشی معمولاً بر اساس زمان محاسبه می‌شوند، بنابراین جراحی که زمان زیادی طول می‌کشد، هزینه بیشتری نیز به همراه خواهد داشت.

هزینه کلینیک

مانند تمام جراحی های دیگر، هزینه کلینیک یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه عمل بینی 1403 است. بسته به اینکه یا بیمارستان در چه منطقه ای واقع شده و چه خدماتی را ارائه می دهد و چه میزان حرفه ای تر باشد هزینه بیشتر هم می طلبد.

تجربه و شهرت جراح

سابقه جراح شما نیز بر هزینه هزینه عمل بینی 1403 تاثیر می گذارد. یک جراح بسیار مشهور که چندین دهه تجربه داشته باشد، هزینه بیشتری نسبت به رقبای خود با تجربه کمتر دریافت می کند. دکتر حمیدرضا راستی تقریباً 10سال تجربه دارد، ایشان مدرس دانشگاه بوده و جزو مسلط ترین پزشکان این زمینه می باشد.

انتخاب یک جراح پلاستیک دارای پروانه طبابت معتبر گوش و حلق و بینی با نظرات مثبت از بیماران قبلی می تواند در نتیجه ای که شما پس از جراحی می کیرید تاثیرگذار باشد. در حالی که مطمئناً برای دیدن نتایج عالی نیازی به انتخاب یک جراح مشهور ندارید، هنوز هم بسیار مهم است که مطمئن شوید پزشک شما اعتبار و سابقه لازم را برای انجام یک جراحی ایمن و موثر دارد.

هزینه عمل بینی 1403

میانگین هزینه جراحی بینی

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک ، هزینه متوسط ​​جراحی بینی در ایران 38 میلیون تومان است. با این حال، هزینه متوسط ​​جراحی بینی حدودبسته به عواملی که گفته شد بین 29 میلیون تومان تا 95 میلیون تومان

قبل از جراحی، شما یک مشاوره حضوری یا مجازی با جراح خود خواهید داشت. در طول این جلسه، در مورد هزینه جراحی خود و آنچه که باید انتظار داشته باشید صحبت خواهید کرد تا بتوانید آماده شوید.

هزینه های اضافی

یکی از هزینه هایی که باید در نظر داشته باشید هزینه ازمایشات قبل از جراحی مانند آزمایش خون، سی تی اسکن فک و صورت، و عکسبرداری پزشکی از صورت و بینی شما است.

مراقبت های بعد از عمل
همچنین هزینه های زیادی برای پس از عمل وجود دارد، مانند هزینه داروهای تجویزی و سایر مواردی که برای مراقبت لازم است. همچنین باید بجز معاینه هفته اول و ماه اول قرار معاینه های بعدی هزینه ویزیت باید پرداخت کنید. تا مطمئن شوید که بینی شما به درستی بهبود می یابد.


بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی طبیعی در تهران


آیا بیمه جراحی بینی را پوشش می دهد؟

متأسفانه، بیمه معمولاً جراحی زیبایی بینی را پوشش نمی دهد، زیرا آنها به عنوان جراحی های زیبایی و انتخابی طبقه بندی می شوند. این بدان معناست که بیماران باید هزینه عمل خود را از جیب خود بپردازند.

استثناء این مسئله جراحی بینی به دلایل پزشکی است. اگر برای اصلاح انحراف تیغه بینی، ترمیم شکستگی بینی یا رفع سایر مشکلات سینوسی تحت عمل جراحی قرار می گیرید، بیمه ممکن است بخشی یا تمام هزینه ها را پوشش دهد. مطمئن شوید که با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها هزینه را پوشش می دهند یا خیر.

IMG 20240608 114447 972

هزینه عمل بینی 1403

خطرات انتخاب یک جراحی بینی با هزینه کم

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک، ممکن است وسوسه انگیز باشد که ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید، به خصوص اگر در مورد هزینه جراحی بینی خود  احساس گران بودن هزینه ها می کنید. با این حال، انتخاب یک جراح بینی کم هزینه اغلب با معایبی همراه است.

وقتی برای جراحی بینی هزینه می کنید، نه تنها هزینه جراح را پرداخت می کنید، بلکه برای مهارت و تخصص او نیز هزینه می کنید. یک جراح با تحصیلات گسترده، چندین سال تجربه و اعتبار بسیار گران قیمت خواهد بود، اما احتمال اینکه نتایج مورد نظرتان را نیز به دست آورید، بیشتر است.

جراحی بینی یک عمل پیچیده است که نیاز به دقت بالایی دارد و همچنین به درک جامعی از بینی و ویژگی های صورت اطراف آن نیاز دارد. وقتی با یک جراح کم هزینه کار می کنید، این خطر را دارید که از ظاهر و بینی خود پس از عمل راضی نباشید.

هزینه عمل بینی 1403

به جراحی بینی خود به عنوان سرمایه گذاری در ظاهر خود فکر کنید. شما تا آخر عمر این بینی را خواهید داشت، بنابراین برای انجام درست عمل به جراحی نیاز دارید که به آن اعتماد کنید. علاوه بر این، انتخاب یک جراح مطمئن با هزینه کمی بالاتر بهتر از انتخاس یک جراح با هزینه کمتر است زیرا امکان نیاز به جراحی بینی ترمیمی و دوبرابر شدن هزینه خود را خواهید داشت.

IMG 20230909 153801 659چگونه یک جراح بینی معتبر برای خود پیدا کنید

پیدا کردن جراح بینی مناسب، به ویژه با وجود جراحان بینی بسیاری که امروزه در کشور فعالیت می کنند، سخت است. در حالی که مکان های زیادی برای یافتن جراحان بینی به صورت آنلاین وجود دارد، مهم است که قبل از مراجعه به پزشک، تحقیقات خود را انجام دهید.

اولین قدم این است که به دنبال پزشکانی باشید که کاملاً دارای مدرک گوش و حلق و بینی باشند. همچنین باید جراحی صورت و فک نیز آشنا باشند.  در نظر بگیرید تا به طور کامل تخصص پزشک را ارزیابی کنید. این تضمین می کند که جراح شما از سطح آموزش و تجربه مناسب برای انجام جراحی برخوردار است.

در مرحله بعدی به تجربیات و نظرات بیماران قبلی پزشک دقت کنید و ببینید چند درصد از بیمارانی که نزد پزشک جراحی انجام داده اند راضی بوده اند.

در مرحله بعدی به بخش نمونه کار و پیج پزشک مراجعه کنید و نمونه های بعد از جراحی بیماران را مشاهده کنید تا با سبک جراحی پزشک بیشتر آشنا شوید. و در نهایت برای مشاوره به مطب پزشک مراجعه و از روند جراحی خود بیشتر آشنا شوید.

IMG 20230909 153834 319

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button