انواع عمل بینی

انواع عمل بینی – 3 روش جراحی بینی

5/5 - (1 امتیاز)

انواع عمل بینی

وقتی کلمه عمل بینی در ذهن کسی به وجود می آید سوالاتی هم به وجود می آید. به طور مثال عمل بینی چیست؟ چطور بینی را عمل می کنند؟ انواع عمل بینی چیست؟ آیا روش هایی بجز جراحی هم وجود دارد؟ ما در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم.

عمل بینی یا رینوپلاستی چیست؟

ابتدا باید بگوییم رینوپلاستی معادل کلمه فارسی جراحی بینی است، که به پروسه ای گفته می شود که می تواند ظاهر و اندازه بینی شما را بهبود ببخشد و هماهنگی چهره و اعتماد به نفس را افزایش دهد. که خود این جراحی بینی به دو بخش : زیبایی و ترمیمی تقسیم می شود.

جراحی زیبایی بینی با هدف افزایش تناسب بین صورت و بینی و رفع بایرادات ضاهری انجام می شود.

جراحی بینی ترمیمی  نیز به عملی گفته می شود که با هدف رفع  مشکل تنفسی  یا ناهنجاری های ناشی از ضربه یا نقص مادرزادی را اصلاح کند و این روش می تواند اندازه کلی بینی، نوک، پل و سوراخ های بینی شما را تغییر دهد.

دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی در تهران می باشند که در هردو مدل جراحی بینی تواناییی و تجربه فوق العاده ای دارند.


 

همچنین بخوانید: عمل بینی استخوانی یا غضروفی

 


چرا ما را انتخاب کنید؟

هنگام در نظر گرفتن جراحی زیبایی بینی، همیشه به دنبال یک جراح زیبایی دارای مدرک طبابت و آموزش تخصصی و تجربه قابل توجه باشید. و ترجیحا پزشکی را انتخاب کنید که همچون دکتر حمیدرضا راستی تمامی روند را از ابتدا تا انتها همراه بیمار باشند. در ادامه اطلاعات کاملی در مورد انواع عمل بینی کسب می کنید.

 

آماده سازی برای جراحی

آیا من میتوانم عمل بینی (رینوپلاستی) انجام دهم؟

جراحی زیبایی بینی یک انتخاب کاملاً فردی است و میتوان بهترین نتایج را از طریق مشاوره کامل با جراح زیبایی به دست می‌آورد. بطور کلی می توان گفت هر تغییر فیزیکی از طریق جراحی زیبایی بینی امکان پذیر است. به خصوص وقتی پزشکی همچون دکتر حمیدرضا راستی جراح شما باشد که با تمامی متدهای جراحی بینی تمامی روش ها و ریسک ها آشنایی و تجربه کامل دارند.

اگر بخواهیم به این سوال که آیای من میتوانم عمل بینی انجام دهم پاسخ دهیم باید بگوییم بطور کلی شرایط زیر نیازمندی های یک فرد برای عمل بینی می باشد:

    • افرادی که رشد صورتشان کامل شده است. به طور کلی، جراحی بر روی افراد 18 ساله یا بالاتر انجام می شود. اما در موراردی که دکتر تشخیص دهد در سنین پایینتر هم رشد صورت به کاملی صورت گرفته است جراحی را انجام می دهند.
    • افرادی که از نظر جسمی سالم هستند. داشتن بیماری های خیلی خاص جزو مواردی است که حتما باید با یک پزشک متخصص قبل از جراحی مشورت و مشاوره بگیرید.
    • افرادی با نگرش مثبت و اهداف مشخص اما واقع بینانه برای بهبود ظاهر خود. در مورد این شرط باید بگوییم شما باید هدف نهایی که از بینی خود میخواهید را کاملا بدانید تا نتایج مشخصی را نیز به دست آورید.

 

چگونه برای عمل بینی (رینوپلاستی) آماده شوم؟

آمادگی برای جراحی زیبایی بینی در کلینیک دکتر حمیدرضا راستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ابتدا با تماس با ما و رزرو یک نوبت مشاوره رایگان برای خود اطلاعاتی در مورد بینی خود و درخواست هایتان از پزشک دریافت می کنید.

پس از آن اگر درخواست برای اقدام به جراحی داشتید برای آزمایش های مربوطه اقدام می کنید.

مصرف برخی داروها یا تنظیم داروهای فعلی.

قبل از عمل جراحی، سیگار را ترک کنید. یا حداقل از دو هفته قبل مصرف نکنید.

اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی به دلیل افزایش خطر خونریزی.

عمل بینی
عمل بینی

انتظار چه نتایجی را در عمل بینی داشته باشیم؟

برای تغییر شکل بینی، جراحی یا با استفاده از روش بسته، که در آن برش‌ها در داخل بینی پنهان می‌شوند، یا روش باز، که در آن برشی روی کلوملا ایجاد می‌شود، یا نوار باریکی از بافت که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند، انجام می‌شود. بقیه برش شبیه به روش بستگی دارد. از طریق این برش‌ها، بافت‌های نرمی که بینی را می‌پوشانند به آرامی بالا می‌روند و امکان دسترسی به ساختار بینی را تغییر می‌دهند.

جراحی زیبایی بینی می تواند ساختار بینی را با استفاده از غضروف پیوند شده از سایر نواحی بدن کاهش یا زیاد کند. به طور معمول، قطعات غضروف از سپتوم (تقسیم در وسط بینی) به این دلیل استفاده می شود. گاهی اوقات می توان از تکه ای از غضروف گوش و به ندرت بخشی از غضروف دنده استفاده کرد.

اگر سپتوم بینی شما انحراف داشته باشد، می توان آن را صاف کرد و برآمدگی های داخل بینی را کاهش داد تا تنفس بهتر شود. هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه تراشیده شد، پوست و بافت بینی مجدداً تراشیده شده و برش ها بسته می شوند. ممکن است برش های اضافی در چین های طبیعی سوراخ های بینی برای تغییر اندازه آنها گذاشته شود.

جراح زیبایی شما ممکن است اسپلینت ها و لوله های داخلی را برای حمایت از بینی قرار دهد، زیرا اگر سپتوم جراحی شود تا یک هفته پس از جراحی شروع به بهبود می کند. جراحی زیبایی بینی معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد، اگرچه ممکن است بر اساس مدل عمل بیشتر طول بکشد.


 

همچنین بخوانید: عمل بینی گوشتی

 


انواع عمل بینی (رینوپلاستی) چیست؟ مراحل عمل بینی

انواع عمل بینی: دو نوع اصلی رینوپلاستی شامل “باز” ​​و “بسته” است، اگرچه انواع دیگری از جراحی زیبایی بینی وجود دارد. مراحل عمل بینی به شکل زیر است.

رینوپلاستی باز برای تغییر شکل عمده بینی استفاده می شود. برش هایی در نوار عمودی پوست که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند، ایجاد می شود که کولوملا نامیده می شود. سپس پوست و بافت نرم از روی ساختارهای زیرین بینی بلند می شوند تا جراح بتواند آناتومی بینی را ببیند.

رینوپلاستی بسته برای تغییر شکل جزئی بینی استفاده می شود. می توان برش هایی در داخل بینی ایجاد کرد. سپس پوست بینی از استخوان و غضروف جدا می شود که چارچوب حمایتی آن را تشکیل می دهند. پس از قرار گرفتن در معرض، استخوان و غضروف را می توان برداشت، تغییر شکل داد، تقویت کرد یا دوباره مرتب کرد تا به شکل جدید دلخواه برسد.

جراحی بینی ثانویه که به آن رینوپلاستی ترمیمی نیز گفته می شود، برای اصلاح مشکلاتی که پس از جراحی بینی قبلی باقی می مانند یا ایجاد می شوند، انجام می شود.

اگرچه ممکن است مشکلات جزئی باشند و به راحتی اصلاح شوند، اما ممکن است مشکلات پیچیده‌تر باشند، که عمل جراحی بینی ترمیمی را دشوارتر می‌کند. جراحی بینی ترمیمی نیز می تواند به صورت باز یا بسته انجام شود.
فیلر رینوپلاستی: فیلر رینوپلاستی (تزریق ژل) شامل استفاده از پرکننده های تزریقی و ژل ها  برای “پر کردن” فرورفتگی ها، صاف کردن زوایای تیز یا تغییر زاویه نوک بینی برای بازگرداندن تقارن است. به عنوان مثال، به جای برداشتن یک برآمدگی، جراح شما از یک فیلر تزریقی برای صاف کردن بینی استفاده می کند. در حالی که پرکننده های تزریقی موثر هستند، نتایج دائمی ارائه نمی دهند. و پیشنهاد نمی شود.


 

همچنین بخوانید: بهترین جراح بینی در تهران

 


چه نتایجی را می تونم انتظار داشته باشم؟

جراحی زیبایی بینی می تواند ظاهر شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد. احساس نارضایتی از ظاهر بینی بلافاصله پس از جراحی بسیار رایج است. در این مرحله، بینی هنوز کاملاً متورم است و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا فرم جدید بینی شما به طور کامل اصلاح شود. به همین علت دکتر حمیدرضا راستی در طول این یک سال با معاینه های دوره ای در کنار شماست تا نتایج را به خوبی  زیر نظر بگیرد و شما به بینی دلخواه خود برسید.

در طول این مدت،  تغییرات تدریجی در ظاهر بینی شما ایجاد می شود، و به مرور و به آرامی شما را به نتایج اصل و دلخواه خود برساند. در حالی که نتایج جراحی زیبایی بینی دائمی است. این جراحی از اثرات پیری جلوگیری نمی کند. شما می توانید با شماره های داخل سایت تماس حاصل کرده و نسبت به اخذ نوبت رایگان برای ویزیت و مشاوره اقدام کنید. همچنین می توانید از بخش گالری و در شبکه های اجتماعی ما نتایج افراد دیگر را مشاهده کنید.

چه چیزی در بهبودی نقش دارد؟

جراحی زیبایی بینی به صورت سرپایی در مرکز جراحی زیبایی و پلاستیک کلیولند کلینیک انجام می شود. بهبودی شما به نوع روش تکمیل شده بستگی دارد.

اگر اندازه بینی کاهش یابد، از آتل استفاده می شود یا بینی به آرامی با گاز دارویی بسته می شود. از آتل خارجی نیز ممکن است به عنوان تکیه گاه اولیه در هنگام بهبودی بینی استفاده شود. بخیه های داخلی بینی شما خود جذب هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

اگر برشی بر روی نوار عمودی بافتی که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند (کلوملا) ایجاد شود، بخیه‌های پوستی استفاده می‌شوند و باید در عرض چهار تا هفت روز برداشته شوند.

تورم و گرفتگی بینی تا چند هفته بعد از جراحی شایع است. اکثر بیماران معمولاً پس از چند روز فعالیت های سبک را از سر می گیرند، اما چندین هفته طول می کشد تا بینی کاملاً بهبود یابد تا فعالیت بدنی کامل انجام شود.

 

اناتومی بینی

 


 

همچنین بخوانید: بهترین جراح بینی در تهران

 


روش های جدید کوچک کردن بینی

امروزه روش های دیگری نیز برای جراحی بینی اضافه شده است که میتوان به:

  • جراحی بینی با لیزر
  • کوچک کردن بینی با ماساژ

 

جراحی بینی با لیزر

این روش یک روش تازه ظهور است که در حال حاضر به صورت تخصصی در ایران انجام نمی شود و دستگاه های مناسب برای این سبک از جراحی در کشور ما وجود ندارد. در این سبک از جراحی بازسازی استخوان و غضروف لیزری اربیوم: ایتریوم-آلومینیوم-گارنت باشد. در این روش با کمک دستگاه لیزر اقدام به حذف بخش های زائد بینی می کنند.

 

کوچک کردن بینی با ماساژ

امروزه موارد زیادی دیده می شود که افرادی با پیشنهاد روش هایی همچون ماساژ بینی یا استفاده از ابزارهای ماساژ دهنده بینی به شما قول تغییر دائمی و همیشکی بینی شما را می دهند. و قول رسیدن به بینی دلخواه شما را می دهند. ولی این مسئله کاملا دروغ است.

فرم بینی عمدتا از غضروف تشکیل شده و غضروف عضوی نیست که بتوان با ماساژ تغییر محسوسی در آن شکل داد. عمدتا مدت کوتاهی تغییرات کمی را مشاهده می کنید. و سپس تمامی نتایج از بین می روند. اگر به دنبال راه حل موقتی هستید این مورد به شما پیشنهاد می شود.


 

همچنین بخوانید: چگونه عمل بینی خوبی داشته باشیم؟

 


جمع بندی: به طور کلی باید بگوییم که روز به روز روش های جدیدی برای جراحی بینی اضافه می شود ولی در نهایت یکی از بهترین راه ها که نتایج همیشگی را ارائه می دهد جراحی رینوپلاستی می باشد.

جهت دریافت نوبت از دکتر حمیدرضا راستی که یکی از بهترین جراح بینی در تهران هستند با شماره تماس های درج شده تماس حاصل فرمایید. همچنین سوالات خود را می توانید در زیر همین پست با ما در میان بگذارید . کارشناسان ما پاسخ شما را در اسرع وقت خواهند داد.

بهترین جراح بینی در تهران

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button