ترس از جراحی بینی

4 راه رهایی از ترس از جراحی بینی

5/5 - (1 امتیاز)

4 راه رهایی از ترس از جراحی بینی

افراد معمولا وقتی تصمیم به جراحی زیبایی بینی میگیرند معمولا بخاطر عواملی مثل بیهوشی و به طول کلی کلمه جراحی دچار استرس و ترس می شوند. و سوال هایی مثل آیا جراحی بینی ترس دارد؟ چطور ترس و استرسمو از جراحی بینی از بین ببرم؟ و…

باید بدانید ترس از جراحی کاملا طبیعی است .وقتی شما اطلاعات کاملی از مراحل جراحی داشته باشید این جراحی بنظر آسانتر و بدون ترس تر به چشم می آید. و شما میتوانید با راه های زیر بر ترس خود از جراحی بینی غلبه کنید.

چگونه بر ترس از جراحی بینی غلبه کنیم؟

ما مقاله را آماده کرده ایم تا بیمارانی را که می خواهند جراحی بینی انجام دهند اما از انجام جراحی می ترسند، آگاه کنیم. اگر درک روشنی از روند مشاوره فیزیکی/برنامه ریزی جراحی و اتاق عمل دارید، نیازی به ترس از جراحی بینی ندارید.

همچنین اگر از فرآیند بیهوشی و تکنیک های استفاده شده در حین جراحی آگاهی دارید نیز نیاز به ترس نیست . آخرین و مهمتر از همه، اگر با پزشک خود رابطه ای مبتنی بر اعتماد دارید باز نیازی به نگرانی و ترس از جراحی بینی نیست.


بیشتر بدانید: بعد از عمل بینی چه بخوریم؟


1. فرآیند مشاوره فیزیکی و برنامه ریزی جراحی را با دقت انجام دهید

قبل از جراحی بینی معاینه دقیق بیمار و مراحل برنامه ریزی انجام می شود. در مرحله اول معاینه دقیق، کنترل راه هوایی بینی با کمک دستگاه های آندوسکوپی به منظور تعیین مشکلات عملکردی بیمار ارائه می شود.

در مرحله دوم، معاینه فیزیکی توسط پزشک انجام می شود و بدشکلی ها مشخص می شوند. مشاوره با گوش دادن به انتظارات زیبایی شناختی بیمار ادامه می یابد. اگر بیمار از نظر پزشکی برای جراحی بینی مناسب باشد، در مرحله بعدی اقدام می شود.

ممکن است همه بیماران واجد شرایط جراحی نباشند. فرد باید از نظر جسمی و روانی برای این عمل آماده باشد. محاسبات دقیق به لطف عکس های گرفته شده در استودیو عکاسی و آزمایشات  انجام می شود. فرآیند برنامه ریزی با یادداشت های لازم پس از انجام محاسبات نسبت صورت و برنامه ریزی فردی توسط پزشک برای بیمار به پایان می رسد.

قبل از عمل، آزمایش خون بیمار انجام می شود. کنترل های نهایی مربوط به جراحی انجام می شود. همانطور که در بالا مشاهده شد، مکانیسم های کنترل دقیق و سیستماتیک زیادی برای جلوگیری از خطرات و درد های احتمالی ا جراحی بینی وجود دارد.

پس با این اوصاف نیازی به ترس از عواقب حین عمل و پس لز عمل نیست.

چگونه بر ترس از جراحی بینی غلبه کنیم؟ چگونه بر ترس از جراحی بینی غلبه کنیم؟ 4 راه رهایی از ترس از جراحی بینی

ترس از جراحی بینی
ترس از جراحی بینی

2. فرآیند اتاق عمل

از آنجایی که ترس از جراحی بینی وضعیتی است که می توان در محیط اتاق عمل تجربه بیشتر کرد، مایلیم این مرحله را نیز مفصل توضیح دهیم کنیم. برخلاف آنچه شناخته شده است، دمای پایین اتاق عمل برای ایجاد شرایطی است که استریل تر بوده و خطر عفونت به حداقل برساند. برای جلوگیری از آسیب ناشی از دمای پایین محیط، بیمار را در شرایط استریل گرم می کنند.

پرستاران اتاق عمل برای انجام عمل آماده سازی می کنند و شرایط استریل لازم قبل از جراحی در اتاق عمل حفظ می شود. در صورت لزوم، از داروهای آرام بخش با دوز پایین نیز برای کنترل ترس بیمار از جراحی بینی استفاده می شود. تمیز کردن محل عمل بیمار با محلول ضد عفونی کننده قبل از شروع جراحی بینی ارائه می شود.


بیشتر بدانید: عوارض جراحی بینی در پیری


3. فرآیند بیهوشی و تکنیک های مورد استفاده در طول جراحی

در جراحی های بینی که با بیهوشی عمومی انجام می شود، تمام خطراتی که ممکن است در اثر بیهوشی ایجاد شود، قبل از جراحی با آزمایش هایی بررسی می شود. متخصص بیهوشی و تکنسین بیهوشی به همراه پزشک این روند را همراهی می کنند و همچنین در اتاق عمل نیز حضور دارند و عملکردهای حیاتی بیمار را در حین عمل دنبال می کنند.

هدف از این بیهوشی و حضور پزشک بیهوشی برای جلوگیری از بیدار شدن مریض حین جراحی و تکان دادن سر خود هنگام جراحی است. تا مشکلی برای جراح و خود بیمار ایجاد نشود. انعطاف پذیری نوک بینی و عملکرد آن به خطر نمی افتد زیرا عملکرد رباط بافتی در نوک بینی محافظت می شود. اگرچه زمان عمل به سرعت پزشک و روشی که پزشک اتخاذ می کند بستگی دارد،

اما جراحی بینی که به طور متوسط ​​2 ساعت طول می کشد، با بیدار شدن بیمار توسط پزشک و تیم بیهوشی به پایان می رسد.

به لطف بیهوشی عمومی که به شما امکان می دهد فقط در حین عمل در حالت خواب باشید، در حین جراحی بینی هیچ دردی احساس نخواهید کرد. دوز بیهوشی که بیمار در طول عمل مصرف می کند با پارامترهای فردی مانند قد، وزن، داروهای مصرف شده و غیره تعیین می شود.

ترس از جراحی بینی
ترس از جراحی بینی

 

ترس از جراحی بینی

4. نترسید. به پزشک خود اعتماد کنید

دقیقاً در این مرحله تمام تمرکز خود را باید بر روی انتخاب یک پزشک با حداقل 5 سال سابقه موفق  باشد. باید دقت کنید که پزشک دارای نمونه های موفق بسیاری باشد و درصد رضایتبیماران بالای 81 درصد باشد.  به طور خلاصه؛ پزشک باید در راستای تمامی این فرآیند، تمامی جزئیات ریز در نظر بگیرد  تا بیمار به بهترین نحو فرآیند جراحی را طی کند.

شما ابتدا با شماره تماس های ما در سایت تماس بگیرید تا نزدیکترین نوبت مشاوره رایگان با دکتر برای شما رزرو شود. بعد از مشاوره و اینکه پزشک جراحی بینی شما را به عهده گیرد اطلاعات دقیقی در مورد کارهایی که بیمار باید انجام دهد و نباید انجام دهد تا استرس و نگرانی های بیمار به صفر برسد  داده می شود.

بنابراین به هیچ وجه نیازی به ترس از جراحی بینی ندارید. یکی از موقعیت هایی که در جراحی بینی ترس ایجاد می کند ترس از تامپون است. این ترس را می توان به لطف جدیدترین تامپون های سیلیکونی مورد استفاده در جراحی های بینی برای تثبیت سپتوم غلبه کرد. برداشتن تامپون ها یک روش کاملا بدون درد است زیرا داخل بینی نمی چسبد.

ترس از جراحی بینی

دکتر حمیدرضا راستی که یکی از بهترین جراح بینی در تهران هستند  با بیمارستان ها و کلینیک های  با کیفیت بالا کار می کند که بهترین خدمات را در کلاس خود در ایران ارائه می دهند.

ایشان جراحی خود را با تکنیک های به روز خود و با استفاده از ابزارهایتوسعه یافته به روز دنیا انجام می دهد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی روی عبارت زیر کلیک کنید.

بهترین جراح بینی در تهران


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button