14 سوال متداول در مورد عمل بینی

14 سوال متداول در مورد عمل بینی

5/5 - (1 امتیاز)

14 سوال متداول در مورد عمل بینی

امروز میخواهیم به سوالاتی که زیاد در ذهن افرادی که قصد جراحی بینی دارند یش می آید پاسخ دهیم. امیدواریم به عمده سوالات شما در مورد جراحی بینی پاسخ بدهیم. بدون معطلی بریم سراغ سوالاتی که زیاد پرسیده می شوند.

بهترین جراح بینی در تهران

عمل بینی چقدر درد دارد؟

این سوال یکی از اساسی ترین سوالات متداول در مورد عمل بینی است. در مورد این موضوع باید گفت که اگر منظور شما از درد در حین جراحی است که باید بگوییم خیر زیرا در طول عمل شما در حالت بیهوشی قرار دارید. پس از عمل هم مقداری مسکن ضعیف به شما داده می شود تا از درد بعد عمل جلوگیری شود و به طور کلی باید گفت خیر درد زیادی ندارد.

عمل بینی چقدر طول می کشد؟

سوال بعدی این است که عمل بینی چقدر زمان می برد؟ مدت زمان جراحی بستگی به استخوانی یا گوشتی بودن بینی یا استخوانی بودن آن متفاوت است. همچنین به این موضوع که آیا تنها جراحی بینی زیبایی دارید یا رفع انحراف بینی یا پولیپ بینی هم باید در کنار جراحی زیبایی بینی برای شما انجام شود بستگی دارد.

بر اساس این متغیر ها که گفته شد یک جراحی بینی بین 1 ساعت تا 3 ساعت متغیر است.

14 سوال متداول در مورد عمل بینی


مطالب مرتبط: بهترین جراح بینی طبیعی در تهران


14 سوال متداول در مورد عمل بینی

عمل بینی چگونه انجام می شود؟

عمل بینی شامل پروسه ای است که در آن ابتدا یک برش داخلی در بینی و زیر بینی در مکان هایی که در رویت نباشد زده می شود. و پوست بینی از بینی جدا می شود سپس توسط پزشک استخوان و غضروف های بینی با وسیله ای به نام استئوتوم شکسته می شود و شکل دلخواه شما به بینی شما داده می شود و مجددا پوست بینی را به شکل اول در می آورند.

 

عمل بینی چند سالگی انجام می شود؟

عمل بینی معمولا پس از 16 سالگی برای بانوان و پس از 18 سالگی برای آقایان انجام می شود. البته این عدد می تواند متفاوت باشد در هر فرد. به طور کلی وقتی فردی به سنینی میرسد که رشد صورت و بینی متوقف می شود بینی اماده اصلاحات و جراحی می شود. اکر قبل از این اتفاق بینی عمل شود افزایش اندازه بینی باعث خراب شدن نتایج جراحی می شود.

14 سوال متداول در مورد عمل بینی

بینی بعد از عمل بینی تا چند ماه ورم دارد؟

جراحی بینی معمولا بین 3 ماه تا 6 ماه اول در هر فرد متفاوت است ورم بینی را مشاهده می کنند. در این بازه شما حداکثر ورم بینی را مشاهده می کنید.از ماه ششم تا یک سال بعد عمل ب مرور فرم واقعی و همیشگی بینی شما نمایان می شود.

سوالات متداول در مورد عمل بینی

چرا بعد از عمل بینی جوش میزنیم؟

همانطور که میدانید بینی شما و مقداری از اطراف آن پس از جراحی بینی با پانسمان و  آتل بینی پوشانده می شود. در نتیجه این عمل محفظ های پوست شما پوشیده می شود. و چربی مازادی که از طریق منافذ پوست باید خارج شوند زیر پوست می ماند و باعث ایجاد جوش می شود.

14 سوال متداول در مورد عمل بینی


مطالب مرتبط: کوچک کردن بینی بدون جراحی


 

چرا بعد از عمل بینی چسب می زنیم؟

بعد از جراحی بینی و بعد از برداشتن آتل از روی بینی چسب زدن بینی یک امر حیاطی و مهم است. دلیل این امر این است که چسب بینی می تواند تورم ایجاد شده در پوست پس از جراحی را کنترل و کاهش دهد و فاصله بین پوست و استخوان زیرین را کاهش داده و در نتیجه تاثیرگذار باشد. و به اصلاحات انجام شده در اسکلت بینی و ظاهر شدن نتیجه نهایی درمان در اسرع وقت کمک خواهد کرد.

چرا بعد از عمل بینی سرگیجه داریم؟

یکی از علائم معمول بعد از عملبینی سرگیجه است. این مورد معمولا تا 24 ساعت پس از جراحی باقی می ماند. این مورد بخاطر عوارض داروهای بیهوشی  می باشد و تا زمان بیرون رفتن این موارد از بدن شما ادامه می یابد.

عطسه و خمیازه بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی عطسه را با دهان انجام دهید. هنگام خمیازه کشیدن هم دهان خود را باز نکنید. به طوریکه تع=غییر زیادی در عضلات صورتتان انجام نشود. البته این موارد تا یک ماه اول رعایت کنید.

چرا برای عمل بینی نباید لاک و ناخن مصنوعی داشت؟

این موارد هنگام عمل روی نتایج نشان دهنده روی دستگاه اوکسی متر تاثیر می گذارد. برای همین توصیه می شود که استفاده نشوند.

14 سوال متداول در مورد عمل بینی
14 سوال متداول در مورد عمل بینی

سوالات متداول در مورد عمل بینی


مطالب مرتبط: قیمت عمل بینی 1402


14 سوال متداول در مورد عمل بینی

چرا بعد از عمل بینی صورت ورم می کند؟

ورم کردن یک عضو یک پاسخ امنیتی و هشدار دهنده بدن نسبت به آسیب است. وقتی شما بخشی از بدن را جراحی می کنید به علت برش هایی که در پوست شما ایجاد می شود بدن در پاسخ به این آسیب ورم را ایجاد می کند و به مرور با بهبودی جای زخم بینی ورن صورت نیز بهبود می یابد.

چرا بعد از عمل بینی کیپ می شود؟

بعد از جراحی بینی به علت ورم حاصل از جراحی مجرای هوایی مقداری به هم نزدیک می شود و بینی حالت کیپ بودن پیدا می کند. این در طول ماه اول بعد از جراحی بینی با کاهش تورم این مورد برطرف می شود.

سوالات متداول در مورد عمل بینی

چرا بعد از عمل بینی نباید به پهلو خوابید؟

زیرا این عمل باعث ایجاد تورم بیشتر در بینی می شود. همچنین احتمال برخورد بینی به رخت خواب را افزایش می دهد . به همین دو دلیل اکیدا توصیه می شود پس از جراحی بینی برای 14 روز به بالا بخوابید و تعدادی متکی دور صورت خود قرار دهید.

14 سوال متداول در مورد عمل بینی

آیا عمل بینی خطر دارد؟

به طور کلی باید گفت هر جراحی ای خطر های خود را دارد. این بستگی به جراح دارد که تمامی جوانب را بسنجد و همه ازمایشات را از بیمار بخواهد و همه ی خطرات را به بیمار اطلاع دهد. خوشبختانه هیچ خطری تا بهحال بیماران دکتر حمیدرضا راستی را تهدید نکرده است. و درصد خطرات بعد از جراحی را کاهش دهد.

امیدواریم به عمده سوالات شما در رابطه با جراحی بینی پاسخ داده باشیم. اگر همچنان سوالی ذهن شما را مشغول کرده است در قسمت نظرات  از ما بپرسید و یا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.


مطالب مرتبط: بهترین جراح بینی مردانه در تهران


14 سوال متداول در مورد عمل بینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button