تفاوت بینی فانتزی و طبیعی

تفاوت بینی فانتزی و طبیعی

5/5 - (1 امتیاز)

تفاوت بینی فانتزی و طبیعی

وقتی صحبت از جراحی بینی می شود اولین سوالی که ذهن بیمار را درگیر می کند انواع فرم بینی و تفاوت بین فرم های متفاوت بینی است. و اصلی ترین سوالی که بسیاری از بیماران می پرسند راجع به تفاوت بینی فانتزی و طبیعی است. در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه ولی کامل تفاوت بینی فانتزی و طبیعی را برای شما روشن کنیم.

به طور کلی ما سه مدل بینی داریم که طرفداران بسیاری در ایران دارند:

 

 جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی همانطور که از اسم این جراحی بینی پیدا است هدف و تلاش پزشک بر این است که بهترین مدل بینی متناسب با بینی شما را  برای شما به ارمغان بیاورد. به شکلی که اگر فردی برای اولین بار شما را ببیند متوجه این موضوع که شما جراحی بینی انجام داده اید نمی شود. حالا بپردازیم به تفاوت بینی فانتزی و طبیعی که زیاد مقاله را طولانی نکنیم.

تفاوت بینی فانتزی و طبیعی و نیمه فانتزی در درجه نوک بینی و میزان قوس بینی می باشد. در بینیی طبیعی درجه ای که نوک بینی به خود میگیرد معادل 95 درجه می باشد. در این زاویه افتادگی نوک بینی کاملا برطرف می شود. ولی میزان تغییر به شکلی است که توجه دیگران را به خود جلب نمی کند ولی بسیار زیبا دقیق و صاف است. و قوس بینی برداشته می شود و کاملا روی بینی صاف بنظر می رسد و تمامی ناهنجاری ها برطرف می شود.

در این روش بسته به درخواست و مدل بینی بیمار پره های بینی بیمار مقداری جمع می شود.

تفاوت بینی فانتزی و طبیعی
تفاوت بینی فانتزی و طبیعی

بیشتر بخوانید: کدام دکتر عمل بینی بهتر است؟


 

نمونه جراحی بینی طبیعی:

SAVE ۲۰۲۳۰۸۰۲ ۱۷۱۳۴۷ جراحی بینی نیمه فانتزی

بینی نییمه فانتزی مدلی ما بین بینی طبیعی و بینی فانتزی می باشد. در این روش از جراحی بینی میزان تغییرات کمی بیشتر است. و جراحی بینی در صورت نمایان تر می شود. و افراد تقریبا متوجه جراحی بینی شما می شوند.

در این مدل از جراحی بینی زاویه بین بینی و بالای لب تقریبا به 100 درجه میرسد و نوک بینی کمی بالاتر قرار میگیرد. قوس روی بینی نیز مقداری بیشتر می شود. و پرده های بینی مقداری بیشتر جمع می شود.  اگر شما به دنبا نمایان شدن بیشتر جراحی بینی روی صورت خود هستید این سبک از جراحی را به شما پیشنهاد می کنیم.

نمونه بینی نیمه فانتزی:

SAVE ۲۰۲۳۰۸۰۲ ۱۷۱۳۲۱ جراحی بینی فانتزی:

این مدل از بینی ها نیز امروزه  متاسفانه بسیار رواج پردا کرده است. این مدل از بینی همانطور که از اسمشان پیداست مدل هایی بسیار فانتزی و گاها عجیب و غریب دارند. و همینطور باید بدانید که در این مدل از بینی ها میزان مشکلات تنفسی بسیار زیاد است.

بخاطر درخواست های بیمارا گاها دست به جراحی هایی زده میشود که قوس بیش از حدی به بینی بیمار داده می شود. تفاوت بینی فانتزی و طبیعی نوک بینی زاویه بیش از حدی پیدا می کند و خیلی رو به بالا می شود. پاها بین 105 تا108 درجه زاویه با لب بالایی دیده می شود.

پره های بینی بسیار جمع می شود.

جالا شما خودتان تصور کنید اگر مسیر تنفسی همچون جاده ای دوبانده باشد. و این جاده دو بانده را تبدیل به جاده کوچکتری کنید. شیب بیش از حد به این جاده بدهید. و پل هایی با ارتفاع خیلی کم در آن بسازید چه اتفاقی می افتد؟

مطمئنا جابجایی گاها غیر ممکن میشود.

مسیر بینی هم به این حالت است. جراحی بینی تمام فانتزی در موارد بسیاری باعث تنگی نفس، صدا دادن تنفس هنگام نفس کشیدن، خر و پف کردن و حتی انسداد راه هوایی دیده شده است. توصیه ما به شما این است که تن به این سبک از عمل های غیر استاندارد ندهید.


مقالات مرتبط : انواع عمل بینی


 

 

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

دکتر حمیدرضا راستی با 10 سال سابقه درخشان در زمینه گوش و حلق و بینی یکی از بهترین جراح بینی در تهران می باشند. ایشان کاملا به درخواست های بیمار گوش داده و  بهترین پیشنهاد را با توجه به خواسته های شما به شما می دهد.  بدین ترتیب شما میتوانید با توجه به خواسته های خود و پیشنهادات دکتر حمیدرضا راستی بهترین تصمیم را برای آینده بینی خود بگیرید.

لازم به ذکر است دکتر حمیدرضا راستی هیچ جراحی که به سیستم تنفسی شما صدمه وارد کند را انجام نمی دهد. انجام همچین جراحی ای نه تنها مزیتی برای بیمار ندارد بلکه در اکثر اوقات از بین رفتن هزینه جراحی بیمار می شود و بیمار مجبور به جراحی ترمیمیی با هزینه بالاتر برای رفع عارضه پیش امده می شود.

شما میتوانید در بخش گالری سایت تفاوت بینی فانتزی و طبیعی و نیمه فانتزی را به راحتی مشاهده کنید.

برای دریافت وقت مشاوره رایگان با دکتر حمیدرضا راستی با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.


بیشتر بخوانید: بهترین جراح بینی در تهران


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button