عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

5/5 - (1 امتیاز)

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی: عمل بینی گوشتی چیست؟ مگر جراحی های بینی با هم تفاوت دارند؟ مگر بینی های متفاوتی داریم؟ از کجا بدانیم بینی ما از چه مدلی است؟ درصد تغییرات در عمل بینی گوشتی چند درصد است؟

اگر میخواهید اطلاعات کاملی راجع به انواع مدل های بینی داشته باشید به مقاله انواع عمل بینی مراجعه کنید.

 


بیشتر بخوانید: انواع عمل بینی


 

چرا عمل بینی گوشتی سختتر است؟

اکثر مردم می دانند که اندازه و شکل بینی آنها توسط ساختارهای زیرین بینی تعیین می شود. بنابراین، جراحی زیبایی بینی بر تغییر  شکل اسکلت و غضروف بینی تمرکز دارد. با این حال، در صورتی که بینی دارای پوست ضخیمی باشد جراحی برای پزشک سختتر است تا بتواند شما را به نتایج دلخواهتان برساند.

اگر پوست شما نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم است و دارای رنگی صاف و سالم است هیچ محدودیتی در تغییرات وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر، اگر پوست شما بیش از حد ضخیم یا خیلی نازک است، ممکن است محدودیت هایی در مورد نتیجه نهایی جراحی بینی وجود داشته باشد.

چه چیزی می تواند بر ضخامت پوست تأثیر بگذارد؟

پوست روی بینی شما ضخیم تر است و کلاژن بیشتری نسبت به پوست هر جای دیگر بدن شما دارد. در اینجا برخی از عواملی که می توانند بر ضخامت پوست تأثیر بگذارند آورده شده است:

1. ژنتیک

ضخامت پوست روی بینی شما عمدتاً توسط ژنتیک/قومیت شما تعیین می شود.

2. پیری

هر چه سن شما بالاتر می رود، به دلیل کاهش کلاژن و سایر عوامل مانند آسیب نور خورشید و سایر اشکال آسیب پوست، خاصیت ارتجاعی پوست کمتر می شود. در نتیجه، شما شروع به ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست روی صورت خود از جمله بینی می کنید.

3. قرار گرفتن در معرض خورشید

همانطور که می دانید، قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید می تواند به پوست شما از جمله پوست روی بینی آسیب برساند. اشعه ماوراء بنفش خورشید پوست شما را نازک‌تر می‌کند، کلاژن و الاستین را از بین می‌برد و در نتیجه خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست از دست می رود. با نازک شدن پوست بینی، ممکن است متوجه چین و چروک، لکه ها و افتادگی شوید.

4. اسکار زخم

پوست روی بینی شما همچنین می تواند ضخامت خود را در اثر جای زخم ناشی از آکنه یا سایر آسیب ها از دست بدهد.

به طور کلی بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پوستی ضخیم دارد. حالا این سوال پیش می آید که:

آیا پوست ضخیم بر جراحی بینی تاثیر می گذارد؟

رینوپلاستی علم و هنر تغییر شکل غضروف و استخوان بینی از طریق جراحی برای ایجاد بینی عالی است که همیشه می‌خواستید. اما بسیاری نمی دانند که یکی دیگر از عوامل فیزیکی جدایی ناپذیر در جراحی بینی، ضخامت پوست بینی شما است.

در سطح جهان مردم اروپای شرقی یا آفریقایی بیشتر احتمال دارد پوست ضخیم‌تری داشته باشند. اما در کشور خود ما هم تقریبا 29 درصد افراد دارای بینی گوشتی یا همان بینی پوست ضخیم هستند. به طور کلی بینی مردان پوست ضخیم تری نسبت به زنان دارند. پوست نازک می تواند به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، ژنتیک و افزایش سن ایجاد شود. برخی از داروها ممکن است باعث نازک شدن پوست شوند.

 

عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی

تفاوت نتیجه عمل بینی گوشتی با بقیه بینی ها چیست؟

چگونه ضخامت پوست بر جراحی بینی شما تأثیر می گذارد؟
ضخامت پوست شما می تواند استراتژی اتخاذ شده توسط پزشک را در طول جراحی را تعیین کند و ممکن است بر نتیجه تأثیر بگذارد. پوست نازک و ضخیم اطراف بینی فواید خود را دارد و مشکلات خود را نشان می دهد. یک جراح ماهر مانند دکتر حمیدرضا راستی قبل از عمل بینی گوشتی برای ارزیابی ضخامت پوست شما هنگام آماده شدن برای عمل شما زمان می گذارد.


بیشتر ببینید: عمل بینی استخوانی


اثرات پوست نازک

پوست نازک تغییرات استخوانی و غضروفی را که جراح شما ایجاد می کند به درستی نشان می دهد. اما یک نکته منفی وجود دارد در این که پوست نازک امکان مقدار کمی جای بخیه بینی مشخص شود را دارد. ولی با داروهایی که دکتر حمیدرضا راستی پس ازجراحی تجویز میکنند این مشکل کاملا برطرف میشود.  هنگامی که پوست بسیار نازک است، جراح باید بسیار مراقب باشد.

دو چالش برای جراح ایجاد یک پل بینی صاف و ایجاد یک نوک بینی متقارن است. جراح ممکن است از تکنیک های پیوند مانند تکنیک فاسیای تمپورالیس استفاده کند. ثابت شده است که این امر حتی برای بیمارانی با پوست نازک به اندازه کاغذ نتایج رضایت بخشی دارد. این روش شامل برداشتن بافت از عضله تمپورال و استفاده از آن برای ساختن بینی متقارن است.

اثرات پوست ضخیم

پوست ضخیم‌تر هرگونه عدم تقارن یا مشکلات جراحی را پنهان می‌کند، اما ممکن است تغییرات ایجاد شده در بینی را هم پنهان کند. بیمارانی که پوست ضخیم‌تر دارند، گاهی اوقات لبه‌های بینی ضخیم‌تر و نوک بینی پهن‌تری دارند. این ویژگی ها دستیابی به اصلاح نوک بینی را سخت تر می کند.

جراح گزینه هایی برای اطمینان از اینکه بینی شما همان طور که همیشه می خواستید به نظر می رسد دارد. جراح ممکن است برای دستیابی به اثر رضایت بخش، غضروف نوک بینی را  کوچک کند. همچنین می توان پوست را کشیده و نازک کرد تا ظاهر نهایی آن بهتر شود.


بیشتر ببینید: چگونه عمل بینی خوبی داشته باشیم؟


عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی

ریکاوری عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی معمولا مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد. در حالی که بهبودی جراحی بینی با پوست نازک معمولاً حدود شش ماه تا یک سال طول می‌کشد، بیماران جراحی بینی با پوست ضخیم معمولاً یک تا دو سال طول می‌کشند تا نوک آن کاملاً بهبود یابد.

اگرچه هر بیمار متفاوت است و هر روند بهبودی متفاوت است، بسیاری از بیماران رینوپلاستی با پوست ضخیم تورم بیشتری را تجربه می کنند و برای مدت طولانی تری تجربه می کنند. اگر تورم ادامه یابد، جراح شما ممکن است برای کمک به روند بهبودی واکسن استروئیدی تجویز کند.

خبر خوب این است که رینوپلاستی پوست ضخیم دیگر دردناک نیست و باید با داروهای مسکن تجویز شده قابل کنترل باشد. نقاط عطف بهبودی  اولیه یکسان است. بیمار رینوپلاستی پوست ضخیم حدود دو هفته دیگر می تواند سر کار خود بازگردد و هر نگهدارنده و آتلی در هفته اول برداشته می شود.

بهترین جراح بینی در تهران
هر دو رینوپلاستی با پوست نازک و ضخیم به یک جراح ماهر با تجربه و تکنیک نیاز دارند تا بینی صاف و متقارن را برای بیماررخود ایجاد کند و از فرصت ها و مشکلات هر دو نوع پوست آگاه باشد.

شما میتوانید نمونه هایی از جراحی هردو نوع پوستی را در قسمت گالری مشاهده کنید. نمونه هایی از کار روی بیمارانی که دارای پوست ضخیم یا پوست بسیار نازک هستند را نیز میتوانید ببینید. اطمینان حاصل کنید که جراح شما دارای مدرک جراحی گوش و حلق و بینی – جراحی سر و گردن است و منحصراً در جراحی پلاستیک صورت و گردن تخصص دارد. جراح شما باید جراحی را در بیمارستان یا مرکز جراحی معتبر انجام دهد.


بیشتر بخوانید: عوارض عمل بینی برای چشم


امیدواریم اطلاعات کافی در رابطه با بینی های گوشتی دریافت کرده باشید.

همچنین دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی گوشتی در ایران می باشند.

اگر پس  از خواندن مقالات همچنان سوالی در ذهن شما باقی مانده است در قسمت نظرات از ما بپرسید. پزشک و تکنسین های مربوطه در اسرع وقت پاسخ شما را خواهند داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button