عوارض عمل بینی برای چشم

عوارض عمل بینی برای چشم + 5 نکته مهم

5/5 - (1 امتیاز)

عوارض عمل بینی برای چشم

وقتی صحبت از جراحی رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی به میان می آید یکی از سوالاتی که در ذهن همه شکل می بندد عوارض این جراحی است.  ما در مورد عوارض بیهوشی در جراحی بینی صحبت کردیم میتوانید با کلیک روی عبارت زیر در مورد آن بخوانید.

اما نزدیکترین  عضو به بینی چشم است و سوالاتی که پیش می آید این است که عوارض عمل بینی برای چشم چیست؟

بررسی اینکه آیا عمل بینی برای درمان و تغییر شکل بینی باعث ایجاد تغییراتی در فشار داخل چشمی می شود یا خیر و آیا عوارض عمل بینی برای چشم وجود دارد یا خیر.


مقالات مرتبط: عوارض بیهوشی بعد از عمل بینی


بررسی ها و آزمایشات علمی برای عوارض عمل بینی برای چشم

در طی یکسری از آزمایشات و بررسی ها  پانزده بیمار که خواستار جراحی بینی  جانبی با روش سوراخ کردن خارجی، و پانزده بیمار با تکنیک پیوسته داخلی با ارتفاع پریوست وجود داستند را مورد بررسی قرار دادند.

بیماران انتخاب شده مبتلا به دیابت قندی، فشار خون بالا، گلوکوم، ترومای چشمی قبلی، سابقه جراحی چشم، و استفاده قبلی از قطره های کورتیکواستروئیدی موضعی چشمی بودند. هدف از انتخاب این بیماران این بود که اگر توابعی در این بیماران پس از جراحی بینی دیده شود طبیعتا همان عوارض با درصد کمتر در بیماران سالم دیده می شود.

معیارهای پیامد اصلی این بررسی، اندازه گیری و بررسی  فشار داخل چشم در هر بیمار پس  از جراحی بینی بود.

نتیجه‌گیری: اگرچه مراحل جراحی بینی در حین جراحی بینی باعث ایجاد تغییراتی در محفظه چشمی می‌شوند، اما تغییرات در مجفظه چشمی از نظر آماری و پزشکی معنی‌دار نبود. و ریسکی چشمان بیماران را تهدید نمی کند.

بنابراین، رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی با توجه به عملکرد فیزیولوژیکی چشم یک روش جراحی ایمن است ، با این حال، نظارت بر محفظه و بیماری های چشمی قبل از عمل توصیه می شود. تمامی این مراحل و بررسی ها در هنگام مراحل قبل از جراحی نزد دکتر حمیدرضا راستی مورد بررسی قرار می گیرد.

عوارض عمل بینی برای چشم


بیشتر بدانید: عمل بینی گوشتی


دیگر عوارض جانبی جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی چقدر ایمن است؟

وقتی صحبت از هر جراحی به میان می آید، ایمنی نگرانی اصلی است. در حالی که جراحی زیبایی بینی یک عمل رایج است، منع مصرف، خطرات و عوارض جانبی خاصی دارد. خوشبختانه، اکثر عوارض را حتی عوارض عمل بینی برای چشم را می توان با رعایت  موارد زیر کنترل کرد:

انتخاب جراح مناسب
پیروی از توصیه های دکتر
آماده شدن برای جراحی (حتما مقاله  چگونه عمل بینی خوبی داشته باشین را بخوانید)
اگر مزایا و معایب عمل بینی را می سنجید، ضروری است که ایمنی را در نظر بگیرید. هرچه زمان بیشتری را صرف جمع آوری اطلاعات کنید، بهتر می توانید برای جراحی آماده شوید و مسائل خطر ساز را به حداقل برسانید.

بیایید نگاه دقیق‌تری به عمل جراحی زیبایی بینی بیندازیم.

جراحی سبک یا پیچیده

از آنجایی که بینی جزء کوچکی از بدن است، بسیاری از افراد به اشتباه معتقدند که جراحی زیبایی بینی یک جراحی جزئی است. در حقیقت، از آنجایی که بینی شما بخشی جدایی ناپذیر از سیستم تنفسی است، عمل بینی یک عمل جراحی بزرگ است. اشتباهات انجام شده در حین جراحی می تواند بر نحوه تنفس فرد تأثیر بگذارد و کیفیت زندگی را به طور قابل توجهی مختل کند.

مهم: اگر تجربه بدی از عمل بینی داشته اید، می توانید با جراحی بینی اصلاحی یا همان ترمیمی  مشکلات را اصلاح کنید.

بهبود عملکرد و ظاهر زیبایی بینی نیاز به دانش تخصصی در مورد تکنیک های پیچیده جراحی بینی و عملکرد سیستم تنفسی دارد.

فقط یک جراح بسیار حرفه ای با تخصص گوش و حلق و بینی با تجربه کافی می تواند ایمنی عمل را به حداکثر برساند و در عین حال بهترین نتیجه را تضمین کند.

قول و ضمانت

یکی از بزرگترین مشکلات جراحی بینی ناتوانی جراح در پیش بینی سختی عمل قبل از شروع عمل و بنینی نهایی است که شما در خود می بینید. درک درجه دشواری فنی و نتیجه احتمالی جراحی نیاز به تخصص زیادی دارد که شما این موضوع را در دکتر حمیدرضا راستی میبینید. جراح باید عوامل مختلفی از جمله:

ضخامت پوست
ساختار استخوان، غضروف و عضلات
ویژگی های تامین خون
بدشکلی ها و قوزها

در یک آمارگیری حدود 96 درصد از بیماران از نتایج جراحی بینی راضی هستند. با این حال، بدون تجزیه و تحلیل پیچیده، تضمین موفقیت این روش غیرممکن است. پس شما باید ابتدا از طریق تماس با شماره تماس های داخل سایت یک وقت مشاوره رایگان حضوری با دکتر حمیدرضا راستی دریافت کنید و سپس اقدام به جراحی کنید.

این جراحی نیز درست مانند هر جراحی زیبایی، نمی توانید از جراح انتظار داشته باشید که ضمانت هایی ارائه دهد. الز اینکه دقیقا شبیه فلان عکس بشود. فرم صورت هر فردی متناسب با یک مدل خاصی از بینی است. شما باید در جلسه مشاوره با پزشک درخواست های خود را بگویید و دکتر شما را برای انجام دادن یا ندادن آن درخواست با توجه به سیستم تنفسی شما، شما را راهنمایی می کنند.

 

عوارض عمل بینی برای چشم
عوارض عمل بینی برای چشم

عوارض عمل بینی برای چشم

موارد منع جراحی بینی

متأسفانه همه افراد واجد شرایط جراحی بینی نیستند. برخی موارد منع مصرف هنوز وجود دارد. آنها عبارتند از:

1- آپنه انسدادی خواب : بیمارانی که این وضعیت را دارند در معرض خطر بالای عوارض پس از جراحی هستند.

2- سوء مصرف کوکائین : بیمارانی که مواد مخدر استنشاق می کنند (به ویژه کوکائین) از انقباض شدید عروق و التهاب مخاطی رنج می برند که عمل را دشوار می کند. آنها همچنین بیشتر مستعد عوارض بعد از جراحی هستند.

3- اختلالات خونی : بیماران مبتلا به مشکلات انعقادی نیاز به توجه ویژه در طول عمل دارند. مشکلات جدی مرتبط با خون ممکن است انجام جراحی را غیرممکن کند.

4- وضعیت روانی ناپایدار : بیماران مبتلا به مشکلات روانپزشکی، اختلالات شخصیتی و BDD (اختلال بدشکلی بدن) ممکن است واجد شرایط عمل بینی نباشند مگر اینکه برای بازگرداندن عملکرد تنفسی ضروری باشد.

5- رینوپلاستی های قبلی : بیمارانی که قبلاً در عرض 12 ماه جراحی بینی انجام داده اند باید منتظر بمانند تا تکرار این عمل بی خطر باشد. بسیاری از روش‌های جراحی بینی می‌تواند منجر به آتروفی پوست بافت نرم و ایجاد اسکار قابل دید شود.

6- انتظارات غیر واقعی : در حالی که انتظارات نادرست بر ایمنی جراحی تأثیر نمی گذارد، می تواند بر روند بهبودی تأثیر بگذارد و این روش را برای بیمار خطرناک کند.

7- مشکلات جدی قلبی عروقی : بیهوشی عمومی می‌تواند بر بیماران مبتلا به مشکلات شدید قلبی تأثیر بگذارد. برخی از افراد حتی ممکن است در طول این عمل دچار حمله قلبی شوند.

8- دیابت شدید : دیابت شدید بر عملکردهای درمانی بدن تأثیر می گذارد و بهبودی را پیچیده می کند. در این میان، هر عمل جراحی بر سطح قند خون تأثیر می گذارد.

9- بارداری : هر گونه جراحی و بیهوشی در دوران بارداری می تواند مادر و جنین را در معرض خطر قرار دهد.

10- سیگار کشیدن : سیگار کشیدن با عملکرد تنفسی بیمار تداخل می کند و ممکن است بر بیهوشی تأثیر منفی بگذارد. ترک سیگار چند هفته قبل از عمل می تواند خطرات مربوطه را به حداقل برساند.

نادیده گرفتن موارد منع مصرف می تواند منجر به نگرانی های جدی شود. با این حال، حتی اگر هر یک از مشکلات فوق را دارید، به این معنی نیست که جراحی بینی دور از دسترس شما است. هر مورد باید جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

اگر می خواهید عمل بینی انجام دهید و موارد منع چراحی دارید، قبل از تسلیم شدن حتما با جراح مشورت کنید.

عوارض عمل بینی برای چشم


مقالات مرتبط: قبل از عمل بینی چه بخوریم؟


عوارض عمل بینی برای چشم

 

خطرات و عوارض جانبی

در حالی که اکثر افرادی که از  روش های جراحی بینی دکتر جمیدرضا راستی استفاده می کنند  هیچ عارضه ای را به دنبال ندارد، برخی علائم موقت پس از عمل را به صورت نادر می توان دید

خطرات

کبودی و تورم دور چشم ار عوارض عمل بینی برای چشم (به طور موقت در چند یک الی دو هفته اول)
خون ریزی (به صورت بسیار نادر در دو الی سه روز اول)
عفونت (به صورت خیلی نادر که با داروهای آنتی بیوتیک برطرف می شود)
مشکلات راه هوایی (که تا بحال در جراحی های دکتر حمیدرضا راستی دیده نشده )
سوراخ شدن سپتوم (در جراحیی ها دکتر حمیدرضا راستی دیده نشده )
جای زخم (این مشکل با پماد های تجویز شده برطرف می شود)

اثرات جانبی:

تنگی در تنفس
بهبود ضعیف زخم
عفونت
تغییر رنگ پوست
تغییر در لامسه پوست
از دست دادن موقت بویایی
احساسات درد موقتی
خطرات و عوارض بیهوشی عمومی

علاوه بر سایر خطرات مرتبط با جراحی، باید عوارض جانبی مربوط به بیهوشی عمومی را نیز در نظر بگیرید. همچون:

سرگیجه
کبودی
حالت تهوع
گلو درد
اکثر عوارض فوق را می توان با انتخاب یک مرکز مناسب و یک متخصص بیهوشی مجرب به حداقل رساند و از بین برد. با این حال، اگر دارید مشاهده کردید با پزشک در میان بگذارید.

عوارض عمل بینی برای چشم
عوارض عمل بینی برای چشم

مواردی که باید بررسی دقیقتری قبل از عمل صورت گیرد:

تشنج
بیماری های جدی قلبی، ریوی و کلیوی
فشار خون بالا
اعتیاد به الکل و عادات سیگار کشیدن
آلرژی دارویی
دیابت
چاقی

در بسیاری از موارد، شما می توانید خطرات و عوارض جانبی را به سادگی با موارد زیر به حداقل برسانید:

در مورد سابقه پزشکی خود صادق باشید
دستورات پزشک را به دقت دنبال کنید
در جریان روند کار قرار بگیرید
تنظیم سبک زندگی
تغییر رژیم غذایی
ترک عادت های بد

عوارض عمل بینی برای چشم

امیدواریم تا به اینجا به تمامی سوالات شما پاسخ داده باشیم اگر همچنان سوالاتی ذهن شما را مشغول کرده در قسمت نظرات با ما در کیان بگذارید تا متخصصات پاسخ شما را بدهند.

 

عوارض عمل بینی برای چشم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button