6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی

6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی

5/5 - (1 امتیاز)

6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی

6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی . آیا سیگار کشیدن بعد از جراحی زیبایی بینی بی خطر است؟ عوارض سیگار قبل و بعد از عمل بینی چیست؟ چرانباید بعد از جراحی بینی سیگار بکشیم؟ چه مدت بعد از جراحی بینی میتونم سیگار بکشم؟ این دست سوالات از سوالاتی است که افراد زیادی بعد از جراحی بینی خود با کلینیکما تماس می کیرند و میپرسند. امروز قصد داریم به توضیح کامل این مسئله بپردازیم و همه جوانب و ضرر های این کار را به شما بگوییم.

اگر سیگاری هستید، زمان انتظار برای روشن کردن سیگار بعدی پس از جراحی می تواند بسیار سخت باشد. اما باید از عوارض سیگار بعد از عمل بینی مطلع باشید.  عجله در کشیدن سیگار بعد از جراحی پلاستیک صورت، مانند جراحی بینی، متأسفانه می تواند بسیار مشکل ساز باشد.

اکثر پزشکان توصیه می کنند حداقل 4 هفته قبل و بعد از عمل بینی از استعمال دخانیات خودداری کنید. عدم انجام این کار می تواند منجر به عوارض جانبی نه چندان بزرگی شود که می تواند روند بهبودی شما را در معرض خطر قرار دهد.


آیا  می دانید بهترین جراح بینی در تهران کیست؟


چرا نباید بعد از جراحی بینی سیگار بکشید و الکل بنوشید؟

بعد از هر جراحی، مواردی وجود دارد که بیماران پس از جراحی بینی باید به آن توجه کنند. یکی از آنها عدم سیگار کشیدن و نوشیدن الکل بعد از جراحی بینی است.  این برای این است که روند بهبودی سالم‌تری و سریع‌تری فرد داشته باشد سیگار یکی از مواردی است که روند بهبودی را کند می کند.

جراحی بینی به دو روش انجام می شود. در رینوپلاستی که به روش باز انجام می شود، برشی در قسمت بیرونی بینی ایجاد می شود.

در رینوپلاستی که با تکنیک بسته انجام می شود، برای اینکه کوچکترین جای زخم روی بینی باقی نماند، برش ها از خارج بینی و بغل های بینی انجام نمی شود، بلکه از طریق مجاری بینی و زیر بینی انجام می شود.

به عبارت دیگر برای جراحی بینی در هر صورت عمل برش وجود دارد. استعمال دخانیات و مصرف الکل روند بهبود ورم و کبودی را در جراحی بینی که با برش انجام شده به تاخیر می اندازد. در نتیجه زمان شکل گیری نهایی بینی طولانی تر می شود.

اگر سلامت شما به دلیل سیگار کشیدن یا سایر شرایط سلامتی به خطر افتاده است، ممکن است در وهله اول کاندیدا خوبی برای جراحی بینی نباشید.

با این حال، اگر هنوز از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید، احتمالاً پزشک به شما توصیه می کند که برای ایمن بودن و جلوگیری از عوارض، چند هفته (حداقل دو هفته) قبل از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنید.

مطمئن باشید آخرین چیزی که هرکس در عمل بینی بخواهد این است که روند بهبودی کند شود و دیرتر زخم های بینی خوب شود.. یا اینکه نتیجه دلخواه حاصل نشود. پس بهتر است به حرف پزشک جراح گوش کنید.

 

6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی
6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی

عوارض سیگار بعد از عمل بینی

بیایید در مورد عوارض مختلف سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی و اینکه چرا می تواند برای سلامتی شما مضر باشد صحبت کنیم. آسیب رساندن به سلامتی شما اولین ضرری است که همه در مورد سیگار می دانند.

بهبودی آهسته یا در موارد عدم بهبودی

سیگار باعث افزایش مونوکسید کربن در خون می شود. این مونوکسید کربن با منبع هموگلوبین بدن ترکیب می شود که توانایی خون را برای رساندن اکسیژن به سلول ها محدود می کند. بدون تامین مناسب اکسیژن، سلول های شما بسیار کندتر بهبود می یابند. نیکوتین و مونوکسید کربن نیز رگ های خونی را کوچک می کنند و جریان خون را محدود می کنند. این امر زمان بهبودی بیمار را طولانی تر می کند و دری را برای بهبودی نادرست باز می کند و نتایج مطلوب جراحی را به خطر می اندازد.

یک فرد غیر سیگاری می تواند انتظار داشته باشد که مراحل بهبودی جراحی بینی خود به شرح زیر باشد:

هفته اول: برداشتن آتل بینی کبودی و تورم صورت به خصوص در اطراف چشم قابل توجه خواهد بود.
هفته دوم: کبودی و تورم باید کاهش یابد.
هفته 3 تا 4: اکنون می توانید فعالیت های معمولی قلبی را از سر بگیرید.
هفته 8

: استخوان ها اکنون باید به اندازه کافی برای تمرین با وزنه و فعالیت های شدیدتر قوی باشند.
3-6 ماهگی: بی حسی و حساسیت های پوستی باید از بین برود.
1 سال: کاملاً سلامت و بهبودی حاصل شده است.
اگر قبل از 3 تا 4 هفته شروع به سیگار کشیدن کرده اید، انتظار زمان طولانی تری را داشته باشید. همچنین باید در طول روند بهبودی بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.


بیشتر بدانید: مراقبت های بعد ار عمل بینی


مضرات پوستی

میتوان از عوارض سیگار بعد از عمل بینی به مضرات پوستی آن اشاره کرد. نیکوتین باعث کوچک شدن رگ‌های خونی سالم و بزرگ می‌شود. این بدان معنی است که خون در بدن شما دیگر نمی تواند آزادانه جریان یابد. در نتیجه اکسیژن خیلی سریع به بافت های آسیب دیده نمی رسد.

این پس از جراحی بسیار خطرناک است زیرا بافت های آسیب دیده زیادی دارید که به مواد مغذی سالم و اکسیژن از سلول های خون نیاز دارند.

این کمبود اکسیژن می تواند منجر به مرگ بافت ها شود. اگر سلول‌های آسیب‌دیده ناشی از جراحی بینی شما به‌درستی اکسیژن دریافت نکنند، ممکن است پوست صورت یا بینی‌تان دچار صدمه شود.

جای زخم

از جمله عوارض سیگار بعد از عمل بینی دیر بهبود یافتن زخم است. سیگار کشیدن باعث تاخیر در تشکیل بافت های بهبود می شود. این عمدتا به دلیل کمبود اکسیژن است که از طریق سلول های خونی به زخم راه پیدا می کند. این بهبود آهسته می تواند احتمال ایجاد اسکارهای بزرگ را افزایش دهد.

دود سیگار می‌تواند سلول‌ها را در طول فرآیند بهبودی زنده نگه دارد، اما توانایی حرکت آنها را نیز کاهش می‌دهد. این می تواند باعث شود که سلول ها درست در حاشیه زخم جمع شوند که باعث افزایش زخم می شود.

انسداد راه هوایی

از عوارض سیگار بعد از عمل بینی انسداد راه های تنفسی می باشد. اگر رینوپلاستی شما شامل اصلاح انحراف تیغه بینی یا سایر مشکلات انسداد راه هوایی است، پس از عمل باید حداقل برای چند هفته از سیگار کشیدن خودداری کنید.

همانطور که گفته شد، سیگار کشیدن رگ های خونی را کوچک می کند و روند بهبودی را کند می کند. اگر راه هوایی نتواند به درستی بهبود یابد، نه تنها باعث عفونت، بلکه مشکلات تنفسی طولانی‌مدت و توقف طولانی‌تر پس از عمل می‌شود.


بیشتر بخوانید: بهترین جراح بینی در تهران


عوارض قلبی و افزایش فشار خون

از مهمترین عوارض سیگار بعد از عمل بینی امکان بروز  فشار خون است. سیگار کشیدن فشار خون بیمار را افزایش می دهد و آنها را در معرض خطر بیشتری برای خونریزی حین جراحی، حمله قلبی یا مسائلی که بر بیهوشی تأثیر می گذارد، قرار می دهد.

بعد از اینکه تحت عمل آسیب زا به بدن قرار گرفتید، مانند جراحی، سلول های شما برای بهبودی به اکسیژن و مواد مغذی زیادی نیاز دارند.

نیکوتین و مونوکسید کربن حاصل از سیگار باعث تنگ شدن رگ‌ها، کاهش اکسیژن لازم از خون و کاهش سرعت بهبودی می‌شود. هر گونه تاخیر در بهبودی می تواند خطر عفونت و همچنین نتایج مطلوب جراحی بینی را به میزان زیادی افزایش دهد.

خطر عفونت بالاتر

همچنین از عوارض سیگار بعد از عمل بینی میتوان به خطر عفونت اشاره کرد. بدن ما دائماً در حال مبارزه و مبارزه با انواع مختلف باکتری ها، سموم، آلرژن ها است. بنابراین، پس از جراحی، سلول‌های ما دوبار کار می‌کنند تا به بهبودی بینی و تمام استخوان‌ها و بافت‌های آسیب‌دیده کمک کنند.

گفته می شود که نیکوتین می تواند بر سلول های خونی نوتروفیل ها تأثیر بگذارد. این سلول نقش عمده ای در بهبود بافت های آسیب دیده و جلوگیری از عفونت ایفا می کند،

بنابراین پس از انجام عمل جراحی بزرگ ترمیمی بسیار مهم است. سیگار کشیدن پس از جراحی می تواند توانایی این سلول را برای بهبود مناسب بینی کاهش دهد و سلامت و نتایج دلخواه شما را به خطر بیندازد.

 

عوارض سیگار قبل و بعد از عمل بینی
6 مورد از عوارض سیگار بعد از عمل بینی

عوارض سیگار بعد از عمل بینی

همانطور که مشخص است پس از جراحی بینی، تامپون در داخل بینی قرار می گیرد. سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی در این مرحله از طریق دود به بینی فشار وارد می کند.

این می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند ترک خوردن و پارگی مویرگ ها شود. همچنین، هر گونه مشکل مشابه دیگر مانند این; از جمله امکاناتی است که برای افراد سیگاری پس از جراحی بینی وجود دارد. در نتیجه، پس از جراحی بینی نباید به صورت فعال یا غیرفعال در معرض دود سیگار قرار بگیرید.

وقتی صحبت از مصرف الکل می شود، پس از جراحی بینی نیز منع مشابهی برای آن وجود دارد. برخی از دلایل اصلی این امر عبارتند از؛ مصرف الکل باعث گشاد شدن عروق، احتباس آب در بدن و خشکی پوست می شود. این هم سیستم ایمنی را ضعیف می کند و هم بهبود جراحی را به تاخیر می اندازد.


بیشتر بدانید: عوامل و درصد مرگ در جراحی بینی و روش های پیشگیری


چه مدت بعد از جراحی بینی باید از مصرف سیگار و الکل خودداری کرد؟

در قسمت قبلی مقاله خود دلایل عدم مصرف سیگار و الکل را بعد از جراحی بینی به تفصیل توضیح دادیم. اکنون؛ می‌توانیم به این سوال پاسخ دهیم که “تا چه مدت باید از مصرف سیگار و الکل بعد از جراحی بینی خودداری کرد؟” پس از جراحی بینی، بیمار به هیچ وجه نباید سیگار بکشد.

به همین ترتیب؛ در این دوره، بیمار به هیچ وجه نباید در معرض سیگار کشیدن غیرفعال هم قرار گیرد. بیمار باید سیگار را به طور کامل از زندگی خود حذف کند. چند روز بعد از جراحی بینی می توان الکل مصرف کرد؟

وقتی نوبت به پاسخ سوال می رسد، باید بگوییم پاسخ به این سوال دقیقتر است. تا 2 هفته بعد از جراحی نباید الکل مصرف کنید.

اگر به این توصیه ها عمل کنید از عوارض سیگار بعد از عمل بینی در امان خواهید بود.

پس از آن، می توانید به آرامی و بدون افراط، شروع به مصرف الکل کنید. با همه اینها، زمان هایی که می دهیم میانگین کلی است. پزشک زیبایی شما را در مورد تصمیم نهایی در این مورد مطلع خواهد کرد.

در تماس باشید

اگر به جراحی بینی فکر می کنید و می خواهید بیشتر در مورد گزینه های خود صحبت کنید، به خصوص اگر سیگاری هستید، با ما تماس بگیرید. دکتر ریوال و تیم با استعدادش در دفاتر جراحی زیبایی نیومارکت و مرکزی تورنتو می توانند به تمام سوالات شما پاسخ دهند، تخصص خود را ارائه دهند و شما را برای انجام یک عمل رزرو کنند. همین امروز برای مشاوره رزرو کنید.


بیشتر بدانید: چسب زدن بعد از عمل بینی


بهترین جراح بینی در تهران

عوارض سیگار بعد از عمل بینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button