چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

5/5 - (1 امتیاز)

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

جراحی بینی یکی از محبوب ترین عمل های جراحی پلاستیک است که در سراسر این کشور انجام می شود. هنگامی که اکثر مردم کلمات جراحی بینی را می شنوند، به یک عمل زیبایی فکر می کنند که برای تغییر شکل یا اندازه بینی طراحی شده است.

اگرچه این یک نظر درست است، اما زیبایی تنها دلیلی نیست که بیماران برای انجام جراحی بینی انتخاب می کنند. بسیاری از بیماران برای نیازهای پزشکی تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند. هنگامی که فردی به دلیل آسیب دیدگی عملکرد درست بینی خود را ندارد یا با مشکلات تنفسی مواجه می شود، ممکن است برای ارائه کیفیت تنفس بهتر به جراحی بینی عملکردی نیاز باشد.

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی طبیعی در تهران می باشد. شاید عده ای بخواهند این اصلاحات تنفسی را بدون جراحی زیبایی انجام دهند و اگر هم نیاز به جراحی زیبایی دارند دوست دارند که بینیشان به شکلی جراحی شود که مشخص نباشد این بینی جراحی زیبایی رویش انجام شده است.


بیشتر ببینید: عمل بینی چند درصد در زیبایی تاثیر دارد؟


چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

چه مشکلاتی نیاز به عمل بینی دارند؟

انحراف بینی
شکاف در تیغه بینی
شکاف لب
ناهنجاری های ساختاری ناشی از آسیب یا تروما
التهاب بینی ناشی از آلرژی های مزمن
پولیپ ها یا توده های بینی

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

در حین جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

روش جراحی مورد استفاده برای جراحی زیبایی بینی یا نیازهای درمانی کاملا مشابه است. تنها تفاوت در تعیین اینکه آیا یک فرد می تواند بدون جراحی از بینی خود برای تنفس کامل استفاده کند یا خیر است.

اگر چنین است، جراحی زیبایی بینی با دلایل زیبایی بیشتر انجام  می شود. در غیر این صورت، می توان آن را یک روش پزشکی در نظر گرفت. صرف نظر از دلیل جراحی، دو نوع روش جراحی بینی وجود دارد – بسته و باز.

در طول مشاوره، دکتر راستی تعیین خواهد کرد که آیا استفاده از روش باز یا بسته بهترین گزینه برای رسیدن به هدف شما است. رینوپلاستی باز با ایجاد یک برش کوچک روی بینی یا بافت نرمی که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند، انجام می‌شود.

رینوپلاستی بسته یا اندونازال با ایجاد برش های کوچک در سوراخ های بینی انجام می شود و کمتر تهاجمی در نظر گرفته می شود. از آنجایی که برش ها در داخل بینی قرار دارند، جای زخم قابل مشاهده نیست و دوره نقاهت کوتاه تری دارد.

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟
چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

 


بیشتر ببینید: آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟


زمان بهبودی عمل بینی

برای هر بیماری که جراحی بینی را به دلایل پزشکی یا زیبایی یا حتی هر دو انتخاب می کند، نیاز به برنامه ریزی و آمادگی برای بهبودی دارد. بسیاری از بیمارانی که به جراحی بینی فکر می کنند باید:

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

1- جراح گوش و حلق و بینی خبره و دارای گواهی بورد مناسب را با تجربه وسیع جراحی زیبایی بینی و عملکردی بیابید. این یک روش جراحی بسیار ظریف و پیچیده است که نیاز به مجموعه ای منحصر به فرد از مهارت ها و صلاحیت ها دارد.

2-  بیماران باید تحقیقات خود را انجام دهند، روش جراحی را درک کنند و به عکس های قبل و بعد از بیماران واقعی نگاه کنند. تا نتایج را بتوانند بهتر درک کنند.

3- نوجوانانی که این روش را در نظر می گیرند به دلایل رشد صورت و بلوغ جسمانی باید حداقل 16 سال سن داشته باشند.

4- بیماران باید انتظارات واقع بینانه داشته باشند. هر گونه سوال یا نگرانی را با جراح خود در یک جلسه مشاوره انفرادی در میان بگذارید.

بعد از جراحی بینی، اطراف بینی دچار کبودی و تورم می شود. حتی برخی از بیماران کبودی اطراف چشم خود را تجربه می کنند. به طور متوسط ​​حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد تا این علائم فروکش کنند. ممکن است یک سال کامل طول بکشد تا کانتور جدید بینی پس از یک عمل زیبایی کاملاً صاف و اصلاح شود.

در جراحی بینی که با هدف بهبود تنفس انجام می شود بلافاصله پس از عمل میتوانید تغییرات را حس کنید.

اگر می‌خواهید هر گونه نگرانی پزشکی یا زیبایی در مورد بینی خود را برطرف کنید، از شما دعوت می‌کنیم که یک قرار ملاقات با دکتر حمیدرضا راستی جراح گوش و حلق و بینی و جراح صورت در تهران، تعیین کنید. برای این امر با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید

چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.


بیشتر ببینید: بهترین جراح بینی در تهران


 چه کسانی به عمل بینی نیاز دارند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button