رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

5/5 - (1 امتیاز)

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

چه زمانی می توانم بعد از جراحی بینی رابطه جنسی داشته باشم؟ این یکی از سوالاتی است که زوجین موقع مشاوره برای جراحی بینی از ما میپرسند. طبیعتا پس از جراحی باید مراقبت های ویژه ای انجام داد.

انجام جراحی از نظر جسمی و روانی موضوع و موقعیت حساسی است زیرا فقط رفتن و دراز کشیدن روی میز و انتظار برای استفاده از این روش توسط جراح نیست.

شما به صورت جداگانه مسئولیت های متعددی را در دوره نقاهت جراحی دارید. به عنوان مثال، اگر الکل مصرف کنید، نمی توانید این کار را انجام دهید. به طور مشابه، ممکن است نتوانید کارهایی را که در زندگی عادی سالم هستند، مانند دوچرخه سواری، دویدن، یا سایر فعالیت های سنگین انجام دهید، زیرا نقش مهمی در ضربان قلب و ریتم شما دارند.


مقالات مرتبط: بهترین جراح بینی در تهران


خطرات رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

اگرچه ممکن است به نظر برسد که رابطه زناشویی بعد از عمل بینی هیچ تأثیری روی صورت شما نخواهد داشت، با این وجود، فعالیت بدنی که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود  خیلی زود پس از جراحی خطرناک است.

مدت زمانی که باید منتظر بمانید به روش جراحی، سطح بهبودی و توانایی بدن شما برای بهبودی بستگی دارد. شما و همسرتان ممکن است برای بازگرداندن ریتم خود با ظاهر جدید و بهبود یافته خود بی تاب باشید، اما با دادن زمان لازم برای بهبودی، احتمال بیشتری برای دستیابی به نتایج دلخواه خود خواهید داشت. پس بهتر است بخاطر دیدن نتیجه مناسب مقداری صبر کنید تا احیانا دچار مشکلی نشوید.

وقتی نوبت به عمل های صورت مانند جراحی لیفت صورت یا جراحی بینی می رسد، بزرگترین خطر افزایش فشار خون است که می تواند منجر به خونریزی در محل جراحی یا تورم در سر و صورت شود. توصیه می شود رابطه زناشویی بعد از عمل بینی را حداقل به مدت سه هفته به تعویق بیندازید زیرا تنظیم فشار خون در حین رابطه زناشویی دشوار است.

اگر جراحی زیبایی بینی انجام داده اید، باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید. شش تا هشت هفته طول می کشد تا بینی شما به طور کامل بهبود یابد، و داشتن رابطه جنسی قبل از بهبودی کامل ممکن است منجر به آسیب بینی شود که می تواند بر نتایج جراحی شما تأثیر بگذارد. هنگام برقراری رابطه جنسی بعد از جراحی بینی، ملایم باشید و از وضعیت هایی که ممکن است بینی شما با سطوح دیگر تماس پیدا کند، خودداری کنید.

به طور خلاصه، بهترین روش برای فهمیدن اینکه آیا بعد از درمان آماده رابطه زناشویی بعد از عمل بینی هستید یا خیر، مشورت با جراح بینی خود است. ایمن ماندن در حین دوره نقاهت ​​شما را سالم نگه می دارد و نتایج شما را دست نخورده نگه می دارد.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی
رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

بیشتر بدانید: عمل سپتوپلاستی بینی چیست؟


آیا رابطه جنسی جراحی بینی را خراب می کند؟

بله، رابطه زناشویی بعد از عمل بینی ممکن است موفقیت جراحی بینی را مختل کند، و شما باید تا دو هفته پس از جراحی از فعالیت های جنسی خودداری کنید زیرا رابطه جنسی باعث ترشح آدرنالین زیادی در بدن می شود که می تواند باعث تورم و خونریزی بینی شود.

حداقل هشت هفته طول می کشد تا بینی شما به طور کامل بهبود یابد و داشتن رابطه جنسی قبل از بهبودی کامل می تواند منجر به ضربه بینی شود که می تواند نتیجه را تغییر دهد و موفقیت کلی جراحی شما را به خطر بیندازد. هنگام رابطه جنسی پس از جراحی بینی، باید بسیار مراقب باشید و از موقعیت هایی که ممکن است باعث ضربه ای به بینی شما وارد شود یا بینی به جایی برخورد کند اجتناب کنید.

چرا بعد از جراحی بینی نمی توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

شما باید تا دو هفته بعد از جراحی بینی از هرگونه فعالیت جنسی خودداری کنید زیرا رابطه جنسی مقدار زیادی آدرنالین ترشح می کند که ممکن است باعث تورم بینی و خونریزی شود که ممکن است نتایج جراحی شما را تغییر دهد.

علاوه بر آن، پزشکان توصیه می‌کنند از موارد مربوطه به رابطه زناشویی بعد از عمل بینی که امکان برخورد و ضربه به بینی را افزایش می دهد مانند بوسیدن خودداری کنید.

به طور کلی، بینی شما پس از جراحی به شش ماه زمان نیاز دارد تا به طور کامل بهبود یابد و حتی در آن زمان نیز باید در هر رابطه جنسی مراقب و محتاط باشید و از حالت هایی  جنسی که می‌تواند بینی شما را با سطوح دیگر تماس بگیرد، خودداری کنید. اگر اجازه دهید بینی خود با کمترین حرکت ممکن بهبود یابد، نتایج بهتری خواهید گرفت.


بیشتر بدانید: چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟


 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button