چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

1.2/5 - (4 امتیاز)

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

اغلب  می دانیم که برای برخی، بینی ای که با آن متولد شده اند، بینی ای نیست که بخواهند با آن زندگی کنند. خوشبختانه، یک روش موثر به نام رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی وجود دارد که می تواند بینی طبیعی شما را به بینی ایده آل شما تبدیل کند. دکتر حمیدرضا راستی که یکی از بهترین جراح بینی در تهران می باشند با تیم ایشان اینجا هستند تا شما را در این عمل راهنمایی و یاری کنند.

اما اولین سوالی که ذهن افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند این است که چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

بهترین سن برای جراحی بینی چه زمانی است؟

سن مشخصی وجود ندارد که سن مناسبی برای جراحی بینی باشد. با این حال، برخی از پارامترها وجود دارد که بیماران باید در آنها قرار گیرند تا به عنوان کاندیدای این جراحی در نظر گرفته شوند. اکثر بیمارانی که این روش را انتخاب می کنند در محدوده سنی 18 تا 40 سال قرار دارند. ولی در نظر داشته باشید که به این معنی نیست که افراد بالای 40 سال یا کمتر از 18 سال سن دارند نمی توانند این جراحی را انجام دهند

نوجوانان، جوانان، میانسالان و افراد مسن همگی می توانند این روش را برای بهبود بینی و رسیدن به زیبایی بیشتر استفاده کنند.

ولی جواب سوال چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟ ببه اهداف شما، سلامت فعلی، سابقه پزشکی و تمایل شما برای انجام این روش جراحی بستگی دارد.


چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی در تهران


جراحی بینی و نوجوانان

بسیاری از نوجوانان علاقه مند به انجام جراحی بینی برای اهداف زیبایی هستند. عامل اصلی در تعیین اینکه آیا یک نوجوان واجد شرایط این روش است یا خیر این است که آیا بینی او به طور کامل شکل گرفته است و دیگر رشد نمی کند. این چیزی است که جراح مجرب می تواند در طول مشاوره اولیه آن را تشخیص دهد.

در حالی که 18 سالگی هم در انوان و هم در آقایان سنی است که کامل بینی شکل گرفته اما در کشور ما و بسته به ژنتیک ما عمدتا حتی در مواردی در سنین 15 و 16 سالگی هم رشد بینی کامل و متوقف می شود. برای همین موضوع ابتدا باید جهت مشاوره رایگان با دکتر حمیدرضا راستی  اقدام نمایید.

بسیاری از نوجوانان می خواهند ظاهر بینی خود را بهبود بخشند یا عیوب ناشی از ژنتیک یا در نتیجه تحمل آسیب های ورزشی یا غیر ورزشی را اصلاح کنند. اگر شما یک نوجوان علاقه مند به جراحی بینی هستید، مشاوره اولیه با جراح ما می تواند مشخص کند که آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر.

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی اصطلاح فنی برای یک روش جراحی است که برای بهبود اندازه، شکل، ظاهر یا عملکرد بینی طراحی شده است. همچنین به عنوان جراحی بینی یا در اصطلاح فرهنگی به عنوان “عمل بینی” شناخته می شود. این روش می تواند برخی از نتایج زندگی را تغییر دهد، به خصوص برای کسانی که به دلیل بینی خود نسبت به ظاهر کلی خود اعتماد به نفس کمتری دارند.

هدف از جراحی بینی چیست؟

اهداف متعددی برای جراحی بینی وجود دارد. برای برخی، این روشی برای بهبود ظاهر بینی است. عملکرد بینی آنها مشکلی ندارد و مشکلی برای تنفس ندارند. آنها صرفاً می خواهند با تنظیم اندازه، شکل یا نسبت بینی خود به کل صورت را اصلاح کنند.

برخی از بیماران نیز می خواهند عملکرد بینی و وضعیت تنفسی خود را بهبود بخشند. آنها تمایلی به تغییر ظاهر خود ندارند اما به دلیل شرایطی مانند انحراف سپتوم در تنفس مشکل دارند. کسانی که می خواهند عملکرد بینی خود را بهبود بخشند می توانند این جراحی را برای بهبود جریان هوا و تنفس انتخاب کنند.

زیبایی

همچنین بیمارانی هستند که این روش را برای رسیدگی به عملکرد و ظاهر بینی خود انتخاب  می کنند. در هر صورت، و هر نگرانی شما، صرفاً پزشکی یا زیبایی یا هر دو، ما می توانیم یک برنامه درمانی عالی ایجاد کنیم که به شما کمک کند به نتایج دلخواه خود برسید.

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟
چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

جراحی بینی چه چیزی را می تواند درمان کند؟

این جراحی می تواند تعدادی از نواقص مختلف بینی را برطرف کند. این نواقص می تواند عیوب ناشی از آسیب یا عیوب ژنتیکی باشد:

بهبود زاویه بینی
برجستگی های روی بینی را از بین ببرید
اندازه بینی را کاهش دهید
بهبود تنفس

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟


بیشتر بدانید: چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟


در طی عمل جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

در طی جراحی بینی، جراح از تکنیک های خاصی متناسب با خواسته های شما استفاده می کند. به طور معمول، بیماران تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرند که به کاهش درد و عدم حرکت سر بیمار حیل جراحی  کمک می‌کند. اگر این جراحی را برای کاهش اندازه بینی، بهبود شکل، رفع قوز و برآمدگی ها انتخاب کنید، جراح پوست بینی شما را از استخوان و غضروف جدا می کند.

سپس، در صورت نیاز، بینی را تغییر شکل می دهد و پوست بینی را دوباره به حالت اول بر میگرداند. افرادی که این جراحی را برای رفع انحراف سپتوم انتخاب می کنند، تحت عمل مشابهی قرار می گیرند، اما برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند. با این حال، جراح ممکن است این روش را با مدل باز انجام دهد و برای رفع مشکل، برش هایی بین سوراخ های بینی ایجاد کند.

اگر به این جراحی علاقه مند هستید، می توانید در طول مشاوره اولیه خود بابه یکی از مشاوران ما اطلاع دهید تا ما بتوانیم اطلاعات بیشتری در مورد اینکه  آیا شما کاندیدای خوبی هستید یا خیر به شما بدهیم.

آیا هزینه جراحی مرا شرکت بیمه پوشش می دهد؟

اکثر شرکت های بیمه در صورتی که این عمل برای بهبود عملکرد بینی برنامه ریزی شده باشد این عمل را به طور کامل یا جزئی پوشش می دهند. ما همیشه توصیه می کنیم که بیماران قبل از شروع روند درمان با شرکت بیمه خود تماس بگیرند تا بدانند چه مقدار از هزینه ها را تحت پوشش قرار می دهد.

چه سرعتی برای بهبودی می توانم انتظار داشته باشم؟

به محض اینکه عمل شما تمام شد، مدتی را در نقاهت سپری خواهید کرد، اما نیازی به بستری شدن ندارید. شما می توانید به خانه برگردید و بلافاصله شروع به استراحت کنید. اکثر بیماران می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرند و در عرض یک تا دو هفته پس از عمل به سر کار بازگردند. پس از پایان عمل جراحی، جراح از یک آتل برای کمک به محافظت و بهبود بهبودی بینی شما استفاده می کند.

این آتل یک هفته پس از عمل شما برداشته خواهد شد. در صورت انجام این روش برای رفع انحراف سپتوم، یک اسپلینت نیز برای محافظت از تیغه بینی تعبیه خواهد شد.

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

روند بهبودی

وقتی روی استراحت و پیروی از دستورالعمل‌های پزشک تمرکز می‌کنید، می‌توانید بهبودی سریع و سالم را تضمین کنید. بهترین راه  برای بهبودی، برنامه ریزی از قبل است.

وجود فردی که بتواند در چند روز اول بهبودی به شما کمک کند نیز بهبودی شما را آسان تر می کند. اگر وظایف معمولی در خانه دارید که باید به آنها رسیدگی شود، مانند راه رفتن با سگ، ماشین سواری، یا نظافت منزل، مطمئن شوید که فردی دارید که می تواند به انجام آن وظایف کمک کند تا مجبور نباشید برای انجام آنها تلاش کنید.


چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

بیشتر بدانید: کدام دکتر عمل بینی بهتر است؟


آیا من مناسب این جراحی هستم؟ چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

بهترین افراد برای این جراحی بیمارانی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد این روش و نتیجه دارند. بیمارانی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند یا در نتیجه عملکرد نامناسب بینی خود مشکل تنفسی دارند، کاندیدای خوبی برای این جراحی هستند. می تواند ظاهر و عملکرد بینی را در مردان و زنان بهبود بخشد.

چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

این مهم است که بیماران به دستورات پزشک  متعهد باشند و مایل به پیروی از دستورالعمل‌های پس از عمل باشند تا اطمینان حاصل کنند که بهترین نتایج ممکن را تضمین می‌کنند. یک مشاوره اولیه نزد یکی از بهترین جراح بینی در تهران به شما کمک می کند تا بدانید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

در جلسه مشاوره شما بجز پزشک  با یکی از تکنسین های اتاق عمل ما ملاقات خواهید کرد. ایشان در مورد این روش به طور مفصل به شما توضیح خواهند داد. تاریخچه پزشکی شما را بررسی خواهند کرد و در مورد اهداف شما یا عملکردی بینی شما اطلاعات بیشتری کسب خواهند کرد.

سپس، می‌توانیم تأیید کنیم که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر و روند را پیش ببریم. ما دستورالعمل‌های قبل از عمل را به شما ارائه می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که برای جراحی آماده هستید و به شما اطلاع می‌دهد که دقیقاً چه کاری را در روز جراحی خود انجام دهید.

ما همچنین دستورالعمل هایی را در مورد چگونگی آماده شدن برای بهبودی سریعتر به شما می دهیم تا بتوانید زمانی را برای استراحت و بهبودی سپری کنید.


بیشتر بدانید: رابطه زناشویی بعد از جراحی بینی


چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button