چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

5/5 - (1 امتیاز)

چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

جراحی زیبایی بینی می تواند ظاهر و عملکرد بینی شما را بهبود بخشد. زنان و مردان بیشماری هر ساله برای بهبود ظاهر و کیفیت زندگی خود تحت این درمان قرار می گیرند. در حالی که نگرانی در مورد عوارض جانبی درمان طبیعی است، و یکی از سوالات اساسی این است که چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

 

چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

این اساسی ترین سوالی است که اکثرا می پرسند که چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هنگامی که شما برای جراحی بینی اقدام میکنید و توسط پزشک بیهوشی بیهوش می شوید سیستماسیون هضم و حلق شما موقتا تا به هوش امدن از کار می افتد و وقتی دکتر حمیدرضا راستی شروع به جراحی می کند طبیعتا خون و خون آبه ها ناخودآگاه وارد بینی و مسیر مری و معده می شود و با سرم هایی که هنگام جراحی جراحی استفاده می شوند ترکیب می شود.

و به دو دلیل این محتویاتی که وارد معده می شد پس از عمل بالا می آورید :

1- یکی از عوارض داروی بیهوشی حالت تهوع است. دلیل اینکه ما به بیمار میگوییم قبل از جراحی چیزی نخورید نیز همین است زیرا پس از عمل تمامی محتویات معده را استفراغ خواهید کرد. حالا اگر خون و خون آبه هنگام عمل وارد معده شود با حالت تهوع پس از بیهوشی این مواد را بالا می آورید.

2- مکانیزم بدن- مکانیزم بدن به صورت کلی بدین صورت است که هر مورد اضافی  و مضری را خارج کند. خون و خونآبه ای که وارد معده می شود نیز به همین شکل است و بدن پس از جراحی آن را پس می فرستد.


چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

مقالات مرتبط: بهترین جراح بینی در تهران


 پس از جراحی

همانطور که اشاره کردیم،خود عمل جراحی چندین ساعت طول می کشد و شما اجازه دارید همان روز به خانه بروید. بیماران در اتاق ریکاوری ویژه قرار می گیرند تا زمانی که یک همراه مسئول بتواند آنها را به خانه برساند. ممکن است در اثر بیهوشی حالت تهوع موقتی داشته باشید.

در طی هفت روز پس از جراحی، شما برای یک ویزیت بعد از عمل برای ارزیابی جراحی و برداشتن آتل مراجعه خواهید کرد. کاهش عوارض جانبی مانند تورم، کبودی و تغییر رنگ حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد. این بسته به وسعت عمل شما و اینکه آیا همزمان جراحی تغییر شکل بینی شما را با سایر درمان ها ترکیب کرده ایم متفاوت است.

رعایت مراقبت های درست میتواند راه حل سوال چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟ باشد.

چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟
چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

خون ریزی

خونریزی بعد از جراحی بینی طبیعی است موردی طبیعی است و بخشی از بهبودی است. بیماران ممکن است هر چند ساعت یک بار ذرات خیلی کوچکی از خون را داخل بینی خود و باند روی بینی خود مشاهده کنید. فشار دادن  به ناحیه می تواند باعث خونریزی اضافی شود، بنابراین سعی کنید استراحت کنید و از فعالیت های شدید خودداری کنید. اگر خونریزی پس از چند روز اول کاهش نیافت یا متوقف نشد، با کلینیک ما و شماره های در سایت تماس بگیرید.

درد و ناراحتی

دکتر حمیدرضا راستی ممکن است پس از جراحی بینی، داروهای ضد درد تجویز کند. این داروها می تواند به شما کمک کند هنگام استراحت در خانه احساس راحتی بیشتری داشته باشید. پیروی از دستورالعمل های ما هنگام مصرف هر دارویی بسیار مهم است. در صورت افزایش درد، لطفاً فوراً به ما اطلاع دهید.


چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

بیشتر بدانید: کدام دکتر عمل بینی بهتر است؟


تورم و التهاب

تورم قابل توجه در اطراف بینی و زیر چشم طبیعی است. این باید تا حد زیادی در طی چند هفته فروکش کند. پف باقی مانده می تواند تا یک سال ادامه داشته باشد، اما معمولاً کاملاً ظریف است و بر فعالیت های روزانه شما تأثیر نمی گذارد. نتایج نهایی رینوپلاستی شما پس از بهبود کامل این تورم نشان داده می شود.

نحوه جلوگیری از خونریزی بینی بعد از جراحی بینی
دکتر حمیدرضا راستیی  توصیه می کند که هر بیمار تمام دستورالعمل های بهبودی را دنبال کند. با انجام این کار، می توانید سرعت بهبودی خود را افزایش دهید. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از خونریزی بینی بعد از جراحی بینی و همچنین دستورالعمل های دیگر آورده شده است:

چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

هر گونه وسیله های مورد نیاز  ریکاوری خود را قبل از جراحی تهیه کنید.

محل جراحی را تمیز نگه دارید و چسب بینی خود را طبق دستورالعمل مرتب تعویض کنید.

موقع مراجعه برای جراحی بینی نزد دکتر حمیدرضا راستی حتما یک همراه با خود بیاورید و ترجیحا تا 24 ساعت پس از عمل برای مراقبت از شما با شما بماند.

حتما برای مشاوره با دکتر حمیدرضا راستی مراجعه کنید تا درصد تغییرات خود را متوجه شوید.

درباره علائمی که احساس کردید نرمال نیست با تیم پشتیبانی جراحی ما در میان بگذارید.

 اگر هنوز جراحی نکرده اید برای جراحی بینی برنامه ریزی کنید

همانطور که می دانید پرسنل دکتر حمیدرضا راستی که یکی از بهترین جراح بینی در تهران هستند  به بیماران کمک کند و کاملا پشتیبان بیمار هستند تا از بهبودی یکپارچه لذت ببرند. اگر در مورد خونریزی بعد از جراحی بینی سوالی دارید یا می خواهید برای مشاوره جراحی بینی هماهنگ کنیدبا شماره های ما در سایت برای رزرو تایم ویزیت و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

مارا در اینستاگرام و شبکه های مجازی دنبال کنید.

چرا بعد از عمل بینی خون بالا می آوریم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button