چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟

چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟

5/5 - (1 امتیاز)

چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟

احتمالا بسیار دیده اید افرادی را که جراحی بینی انجام داده اند را که موقع خندیدن جلوی خود را میگیرند یا دو طرق صورت خود را میگیرند تا جلوی حرکت عظلات صورت موقع خندیدن را بگیرند. این مورد بیشتر در افرادی دیده می شود که در ماه اول جراحی بینی خود هستند.

حالا این سوال پیش می آید که چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟ در پاسخ بهه این سوال باید گفت که به 3 دلیل نباید بعد از جراحی بینی مخصوصا در ماه اول خندید و جلوی تغییرات عظلات صورت را گرفت.

1- حرکت غضروف ها و استخوان ها

همانطور که در مقاله بهترین جراح بینی در تهران  توضیح دادیم در جراحی بینی برای ایجاد تغییرات در بینی مجبور به شکستن و یا تراش دادن غضروف و استخوان های بینی می شوند. در نتیجه در ماه اول این استخوان ها و غضروف ها هنور مجدد به هم متصل نشده اند و امکان حرکت کردن آنان موقع خندیدن هست .

2- باز شدن بخیه ها

یکی دیگر از دلایل اینکه چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟ این است که بخیه هایی که در داخل بینیی و یا در روی بینی زده می شود احتمال باز شدن دارند.

3- درد

با توجه به اینکه در روند بهبودی قرار دارند حرکت کردن زیاد پوست و عظلات بینی ممکن است تا حدی درد آور باشد. پس بهتر است موقع خندیدن دو طرف گونه را برای جلوگیری از حرکت بگیرید. سعی کنید نخندید.


بیشتر بدانید: چرا در عمل بینی چشم کبود می شود؟


چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟

آیا عطسه بعد از عمل بینی خطرناک است؟

سیلیکون  یا سایر تامپون های قرار داده شده در بینی در جراحی بینی باعث ایجاد احساس عطسه در بینی می شود. این مورد به ویژه در افراد آلرژیک بیشتر دیده می شود. گاهی اوقات بیماران 20 بار در روز عطسه می کنند. به همین دلیل بعد از جراحی پزشکان داروهای آلرژی برای شما تجویز می کنند.

این داروها عطسه را کاهش می دهند اما به طور کامل آن را متوقف نمی کنند. عطسه بعد از جراحی به بینی شما آسیبی نمی رساند. می توانید تا جایی که می توانید آهسته عطسه کنید. اما به آرامی این کار را انجام دهید.

آیا خندیدن به بخیه ها آسیب می رساند؟
خندیدن یا صحبت کردن بلافاصله بعد از جراحی به بینی آسیبی نمی رساند. خندیدن به بخیه ها آسیب نمی رساند. باز هم خندیدن باعث نمی شود که نوک بینی بیفتد. شما می توانید به راحتی بخندید. ?

چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟
چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟

آیا خم شدن به بینی آسیب می رساند؟

خم شدن آهسته هرگز به بینی شما آسیب نمی رساند. و فشاری  روی بینی نمی افتد. حتی 1 روز بعد از عمل به راحتی می توانید خم شوید. این اطلاعات که بینی من به دلیل خم شدن به جلو بعد از جراحی افتادگی دارد، اشتباه بزرگی است.

آیا خوردن غذاهای سفت ضرر دارد؟

خوردن غذاهای سفت بعد از جراحی هیچ ضرری ندارد. می توانید به راحتی هر غذایی را بجوید و بخورید.

ضرر  دمنوش های گیاهی و  آناناس

مصرف دمنوش های گیاهی و آناناس را به مدت 1 ماه به بیماران پیشنهاد می کنیم که مصرف نکنند.  این نوع غذاها می توانند نتایج متفاوتی را برای هر فرد به دنبال داشته باشند. می تواند باعث خونریزی به خصوص بعد از جراحی شود. ما باید به همان روشی که در زندگی عادی روزانه خود می خوریم به خوردن ادامه دهیم. نوشیدن چای سیاه و قهوه هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

چه زمانی می توانیم به پهلو دراز بکشیم؟

توصیه میکنیم که حداقل  14 روز بعد از عمل  پهلو نخوابید. حتی تا یک ماه هم اگر می توانید به این کار ادامه دهید. بیماران به هر سمتی که دراز بکشند، بجز احتمال غلط خوردن و آسیب به بینی حساس شما ممکن است در آن طرف صورتشان ورم بیشتری مشاهده کنند.

امیدواریم به عمده سوالات شما پاسخ داده باشیم . اگر همچنان سوالی دارید میتوانید در قسمت کامنت ها از ما بپرسید.

مارا در شبکه های مجازی دنبال کنید.


بیشتر بدانید: عمل سیتوپلاستی بینی چیست؟


چرا بعد از عمل بینی نباید خندید؟

مقالات مرتبط: چه زمانی برای عمل بینی مناسب است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button